Serwis Informacyjny| Ogłoszenia

06 kw. 2019

Zbliżająca się matura, a także koniec roku szkolnego to dla wielu tegorocznych licealistów najlepsza okazja, aby zastanowić się nad kierunkiem studiów. Oczywiste jest to, że każda osoba chce dostać się na studia, które nie tylko będą zgodne z jej zainteresowaniami, ale też umożliwią szybkie znalezienie pracy. Zastanawiasz się, jaki kierunek wybrać, ale nie wiesz, na co się zdecydować? Oto kilka wskazówek.

24 mrz. 2019

Kurs angielskiego to opłacalna inwestycja w językową edukację. Znajomość angielskiego z kolei to dużo korzyści prywatnych oraz zawodowych. Co zatem zrobić, aby kurs językowy był efektywny, a nauka angielskiego była skuteczna? Kilka wskazówek przedstawimy w poniższym artykule.

19 mrz. 2019

W obecnych czasach zarówno postęp cywilizacyjny, jak i technologiczny zdają się pędzić w oszałamiającym tempie. Zmiany następują po sobie z taką szybkością i wkraczają w życie człowieka z taką intensywnością, że niejednokrotnie czuje się on zagubiony i zdezorientowany, a bardzo często i sfrustrowany. Nierzadko mieszkańcy większych miast europejskich dostrzegają to, iż ich problemy w komunikacji międzyludzkiej (czy też umiejętność w osiąganiu celów czy to osobistych czy też zawodowych) są niewystarczające w postnowoczesnym natłoku informacji, bodźców kulturowych lub komercyjnych czy też oczekiwań jakie stawia przed nimi partner, rodzina, środowisko zawodowe czy szersza społeczność.

09 mrz. 2019

Zaletą wielu języków programowania jest możliwość wyboru najlepszego z nich, zgodnego z naszym upodobaniem. Każdy z języków różni się składnią, funkcjami i zastosowaniem. Nie trzeba znać wszystkich, by być dobrym programistą. Wystarczy wyspecjalizować się w danym obszarze i poznać kilka z nich, by budować zaawansowane projekty. Jakie są podstawy w JavaScript?

08 lt. 2019

Czy ucząc się na ważne egzaminy przygotowujesz sobie fiszki, czyli specjalne karteczki, na których na jednej stronie piszesz pytanie, a na drugiej odpowiedź? Jeśli nie, zdecydowanie powinieneś wypróbować tę formę zapamiętywania! Ale może zrezygnuj z mało praktycznych karteczek, które mogą się w każdej chwili rozsypać, pogubić lub podrzeć i zamiast tego zainstaluj na swoim telefonie aplikację do fiszek!

26 st. 2019

Czy po wejściu w życie od stycznia 2019 r. przepisów związanych z rozliczaniem subwencji na dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego można rozliczyć w z tych pieniędzy 10% dodatek dla nauczycieli przedmiotowców pracujących w klasach, gdzie uczą się dzieci niepełnosprawne?

04 st. 2019

Kompleksowe i skondensowane szkolenie przygotowujące do roli Kierownika projektu lub członka zespołu projektowego. Dzięki nastawieniu na praktykę, po ukończeniu szkolenia będzie przygotowany do prac w projektach we wszystkich cyklach ich „życia”. Program oparty został na filozofii myślenia projektowego, porównania światowych metodyk i standardów i doskonale przygotowuje do zdawania egzaminów IPMA, PMI i SCRUM.

31 gru. 2018

Akademia LTCA

Kadra zarządzająca oraz specjaliści działów prawno-finansowych, odpowiednie kursy znajdą w Akademii LTCA w Warszawie. Szkolenia z zakresu podatków, prawa i branżowe pozwolą na zdobycie umiejętności niezbędnych do prawidłowego działania firmy.

19 li. 2018

W roku akademickim 2016/2017 studiowało w Polsce, według danych Głównego Urzędu Statystycznego, ponad milion trzysta tysięcy osób. To żacy wybierający studia I i II stopnia, jak i studia podyplomowe. Największą popularnością cieszą się niezmiennie studia stacjonarne - wybiera je 66 proc. studentów, natomiast pozostali decydują się na studia wieczorowe lub zaoczne. Jak na tle tych danych wyglądają statystyki dotyczące studiów podyplomowych?

 

19 paź. 2018

Wolontariusz / Szkoleniowiec oferta ważna do: 02.11.2018 start wolontariatu: 29.11.2018 Warszawa, Poznań, Polska 2-6 godzin TWOJE ZADANIA W TRAKCIE WOLONTARIATU: Przygotowanie szkolenia z praktycznego wykorzystania Excela w swojej pracy, trwającego 2-6 godzin, przesłanie do Fundacji opisu szkolenia (przykład tutaj: https://trampolinatalento