Serwis Informacyjny| Ogłoszenia

14 paź. 2019

Jak powinna przebiegać rozmowa kwalifikacyjna dla nauczyciela stażysty na stopień nauczyciela kontraktowego? Jakie są wymagania?

15 wrz. 2019

Lublin i Poznań to jedne z tych miast, w których szczególnie brakuje wykwalifikowanych fachowców z dziedziny szeroko pojętej energetyki. Firmy potrzebują ich na już, oferując bardzo dobre warunki zatrudnienia i stabilną pracę. Sytuacja stopniowo się poprawia, co jest efektem rosnącego zainteresowania szkoleniami SEP w Lublinie i Poznaniu. Co motywuje do zapisania się na taki kurs? Jakie korzyści można z tego odnieść? Przyjrzeliśmy się temu zagadnieniu, a wnioskami dzielimy się w naszym artykule.

12 lp. 2019

Chiny to jedno z największych i najludniejszych państw na świecie. Ogromna powierzchnia sprawia, że Chiny są krajem kontrastów. Wystarczy wspomnieć, że mieszka tam 56 grup etnicznych, a każda z nich posiada swoją wyjątkową kulturę, tradycję i zwyczaje. Chiny to także kraj różnorodny, jeśli chodzi o krajobraz. Począwszy od rozległych nizin, przez pustynie, wyżyny aż po ośmiotysięczne szczyty. 

27 cz. 2019

“Mówił dziad do obrazu, a obraz ni razu” - to stare powiedzenie bardzo dobrze pasuje do osób nie znających języków obcych. Niestety nie mogą liczyć na pomoc mieszkańców innych krajów, nie rozumieją także pytań zadawanych przez obcokrajowców na ulicach polskich miast. Na szczęście takie sytuacje są coraz rzadsze, większość młodych Polaków potrafi porozumieć się z cudzoziemcami.

27 cz. 2019

Nowoczesna pracownia informatyczna winna być wyposażona w złożone systemy umożliwiające współdzielenie plików, analizę przepływu danych a także przypisanie poszczególnym hostom określonych uprawnień. W starszych systemach funkcję tą realizowała domena Active Direct, za pomocą której administrator mógł w pewnym zakresie zarządzać przydzielonymi zasobami.

Optymalizacja przez zarządzanie

22 maj 2019

W czasach dynamicznych zmian na rynku pracy niezwykle ważna jest możliwość zdobycia poszukiwanego zawodu. Cenią ją nie tylko świeżo upieczeni absolwenci szkół ogólnokształcących, ale też osoby aktywne od lat na rynku pracy, które czują potrzebę zmiany zawodu. Jedną z najpopularniejszych możliwości zdobycia nowych kwalifikacji, jest ukończenie szkoły policealnej. Co można zyskać dzięki niej?

13 maj 2019

Problemy w firmie zazwyczaj wynikają ze złej organizacji, braku kwalifikacji pracowników oraz niewdrażanie nowoczesnych narzędzi, które mają na celu usprawnić procesy zachodzące wewnątrz firmy, które z kolei mają duży wpływ na procesy technologiczne. Najważniejsze jest, by ograniczyć straty i zrozumieć gdzie popełniany jest błąd a w tym na pewno pomogą profesjonalne szkolenia.

13 maj 2019

Znalezienie pracy to czasami nie lada wyzwanie. Wielu pracodawców oczekuje kilkuletniego stażu, którym niezbyt często może pochwalić się świeżo upieczony absolwent szkoły średniej lub studiów, czy osoba, która do tej pory pracowała tylko okazjonalnie. Jak znaleźć pracę, nie mając w CV zbyt wielu wpisów w rubryce doświadczenie?

06 kw. 2019

Zbliżająca się matura, a także koniec roku szkolnego to dla wielu tegorocznych licealistów najlepsza okazja, aby zastanowić się nad kierunkiem studiów. Oczywiste jest to, że każda osoba chce dostać się na studia, które nie tylko będą zgodne z jej zainteresowaniami, ale też umożliwią szybkie znalezienie pracy. Zastanawiasz się, jaki kierunek wybrać, ale nie wiesz, na co się zdecydować? Oto kilka wskazówek.

24 mrz. 2019

Kurs angielskiego to opłacalna inwestycja w językową edukację. Znajomość angielskiego z kolei to dużo korzyści prywatnych oraz zawodowych. Co zatem zrobić, aby kurs językowy był efektywny, a nauka angielskiego była skuteczna? Kilka wskazówek przedstawimy w poniższym artykule.