Serwis Informacyjny| Ogłoszenia

27 lt. 2021

Coraz częściej osoby szukające pracy decydują się na korzystanie z różnorodnych serwisów internetowych. Co jednak powinno się robić, aby mieć pewność, że dane ogłoszenie jest wiarygodne? Jak uchronić się przed marnowaniem czasu na rozmowy kwalifikacyjne w miejscach, które niekoniecznie odpowiadają oczekiwaniom?

28 li. 2020

Przenośny komputer osobisty, zwany notebookiem lub laptopem, to współcześnie tak powszechny sprzęt, że można go spotkać na każdym kroku. Używają ich ludzie w różnym wieku, bo pomagają w codziennych obowiązkach zawodowych, nauce, ale i rozrywce. Jaki najlepiej wybrać? Na co zwrócić uwagę?

01 li. 2020

Chcesz podszkolić się z języka obcego, ale przez codzienne obowiązki nie masz czasu uczestniczyć w szkoleniach stacjonarnych? Nie oznacza to, że tracisz szansę na doszlifowanie angielskiego lub innego języka. Skorzystaj z kursów językowych online i ucz się języka w swoim domu i o dowolnej porze.

25 wrz. 2020

Digital Diploma in Professional Marketing (DDM) to roczne szkolenie marketingowe, podczas którego uczestnicy zdobywają wiedzę z zakresu strategii, optymalizacji i integracji działań w obszarze digital. Szkolenie odbywa się na licencji The Chartered Institute of Marketing (CIM) - brytyjskiego instytutu, który jest największą organizacją zrzeszającą marketerów na całym świecie.

31 lp. 2020

Uprawnienia gazowe są jedną z trzech najbardziej pożądanych kwalifikacji zawodowych w polskim przemyśle – zaraz obok uprawnień energetycznych (G1) oraz cieplnych (G2). Ich zdobycie właściwie daje gwarancję stabilnej sytuacji zawodowej. Gazownictwo stanowi jeden z kluczowych sektorów energetycznych w Polsce, dlatego trudno jest choćby podejrzewać, że w przewidywalnej przyszłości zabraknie pracy dla fachowców w tej dziedzinie.

28 maj 2020

W czasach, kiedy kontakt ze sztuką został zastąpiony przez oglądanie seriali czy obserwowanie youtuberów, ogromne znaczenie ma program nauczania realizowany przez szkoły. To na ich barkach spoczywa obowiązek zapoznania młodego człowieka z dorobkiem kultury. Mogą to robić, zachęcając uczniów np. do uczestnictwa w spektaklach teatralnych – zarówno w roli widzów, jak i aktorów.

25 maj 2020

Konieczność spędzania większości czasu w domu to świetna okazja do podwyższenia swoich kompetencji lub rozwijania zainteresowań. Można to zrobić za pomocą szkoleń online w czasie rzeczywistym. To, bez wątpienia, jeden z najefektywniejszych sposobów nauki zdalnej. Na czym polega? Jakie korzyści wynikają z przyswajania wiedzy w ten sposób? Jak przygotować się do e-szkolenia, by nauka była jak najbardziej efektywna? Wszystkiego dowiecie się z naszego artykułu.

29 mrz. 2020

Dostęp do broni palnej w Polsce jest bardzo ograniczony, na 1000 osób przypada 3,5 pozwolenia, w Szwajcarii 100 pozwoleń. W stanach Zjednoczonych pozwolenie na posiadanie broni nie jest wymagane. Tak mała ilość zezwoleń z jednej strony jest wynikiem bardzo restrykcyjnych przepisów, a drugiej strony małym zainteresowaniem Polaków bronią. To ostatnie w ostatnich latach uległo zmianie za sprawą historycznych grup rekonstrukcyjnych oraz zainteresowania organizacjami paramilitarnymi nawiązującymi do tradycji Strzeleckich.

25 mrz. 2020

Związek Centralny Dzieła Kolpinga w Polsce zaprasza do udziału w projekcie młodzieżowym „Aktywni Młodzi – program rozwoju kompetencji społecznych”.

19 lt. 2020

Uprawnienia SEP są najbardziej wiarygodnym potwierdzeniem kwalifikacji zawodowych pracowników branży energetycznej. Jeszcze kilkanaście lat temu posiadała je wyłącznie wąska grupa najlepszych fachowców. Obecnie jednak pracodawcy kładą bardzo duży nacisk na kompetencje kadr, stąd od nowych i aktualnych pracowników oczekuje się wręcz, że będą legitymować się czy to uprawnieniami energetycznymi, cieplnymi czy uprawnieniami gazowymi.