Bezpłatna konferencja ,,Młodzi-Kreatywni"

Już jutro, czyli we wtorek 19.03. odbędzie się bezpłatna konferencja pod hasłem ,,Młodzi-Kreatywni". Spotkanie organizuje Koło Naukowe Handlu Zagranicznego oraz Katedra Handlu Zagranicznego Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Jak wynika z przeprowadzonych analiz, aż 60% studentów deklaruje chęć rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej, ale zaledwie 3% faktycznie tego dokonuje. Studenci boją się bowiem formalności, ryzyka czy zbyt dużej odpowiedzialności. Każdy, kto chciałby poznać odpowiedzi na pytania: jak rozpocząć własną działalność, skąd czerpać pomysły na biznes, jakie można odnieść korzyści, a jakie napotkać przeszkody na drodze będzie miał jutro do tego wspaniałą okazję.

W konferencji udział wezmą przedsiębiorcy, którym w bardzo młodym wieku udało się osiągnąć sukces w biznesie oraz osoby, które na co dzień zajmują się udzielaniem pomocy młodym ludziom stawiającym pierwsze kroki w biznesie. W trakcie spotkania głos zabiorą:

  • Robert Twardowski z firmy ArchiveSearch, który pomaga przedsiębiorcom i instytucjom w obsłudze dokumentacji prowadzonej w czasie działalności
  • Krzysztof Ścira założyciel firm Desi9n.pl świadczącej nowoczesne usługi takie jak: projektowanie stron internetowych, testy (automatyczne i funkcjonalne) czy programowanie urządzeń mobilnych
  • Michał Banyś z firmy Bezpiecznekarty.pl, firmy zajmującej się bezpieczeństwem sieci oraz systemów bankowych
  • Sebastian Kolisz- dyrektor Akademickich Inkubatorów Przedsiebiorczości w Krakowie udzielających różnorakiego wsparcia młodym przedsiębiorcom
  • Marek Wierzbicki- ekspert ds. organizacji w Hive53.pl (społeczności starupowej i osób entuzjastycznie nastawionych do przedsiębiorczości).

Konferencja rozpocznie się o godzinie 10.00 w pawilonie C, w sali A Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie przy ulicy Rakowickiej 27, a zakończy się około godziny 13.30. Portal internetowy dlaStudenta.pl objął wydarzenie patronatem.  Wstęp na konferencję jest wolny. Wszyscy chętni mogą śledzić to wydarzenie na facebooku: http://www.facebook.com/events/149047878594907/.

Gorąco polecamy!

Na podstawie:  Nowa.uek.krakow.pl