,,Cafe Nauka” czyli innowacyjny cykl spotkań naukowych przy kawie

Już jutro, czyli 11 grudnia o godzinie 18 w Gazeta Cafe przy ul. Brackiej w Krakowie rozpocznie się pierwsze spotkanie z cyklu ,,Cafe Nauka", poświęcone ważnym, ale także kontrowersyjnym tematom naukowym. Tematyką jutrzejszego spotkania będzie ,,Homo sapiens boom czy buuum...?”

Cykl spotkań jest częścią autorskiego programu Centrum Innowacji, Transferu Technologii i Rozwoju Uniwersytetu, jednostki Uniwersytetu Jagiellońskiego, która we współpracy z Gazetą Wyborczą organizuje spotkania. W krakowskiej kawiarni cyklicznie spotykać się będą przedstawiciele różnych dyscyplin naukowych, którzy podejmą rozważania na temat nowoczesnych technologii, zmian, ludzkiego rozwoju itp. Pierwsze spotkanie, które poprowadzi Małgorzata Skowrońska z Gazety Wyborczej będzie poświęcone rozważaniom na temat rozwoju człowieka zarówno z perspektywy medycznej jak i humanistycznej. Pojawią się próby udzielenia odpowiedzi na pytanie czy ewolucja zmierza ku rozwojowi czy ku upadkowi. Swoją wiedzą w trakcie spotkania podzielą się dr Szymon Drobniak z Instytutu Nauk o Środowisku Uniwersytetu Jagiellońskiego, zajmujący się ewolucją biologiczną, a także dr Michał Kiełbiński z Zakładu Neuroanatomii Uniwersytetu Jagiellońskiego. W dalszej części spotkania dr hab. Michał Ostrowicki poprowadzi wystąpienie w Akademia Elecronica poruszając kwestie radzenia sobie z nowoczesnymi technologiami, a także z ogromną masą informacji w dzisiejszym zinformatyzowanym świecie. Dodatkowo w trakcie spotkania można będzie włączyć się w dyskusję z prowadzącymi, a także otrzymać egzemplarz książki ,,Futuronauta” zawierającą cenne publikacje naukowców, doktorów i studentów na temat futurystycznych wizji przyszłości.

Spotkanie ma charakter otwarty. Jest bezpłatne, a do uczestnictwa w nim zaprasza się wszystkich pasjonatów nauki, ludzkiego rozwoju, osoby, które poszukują odpowiedzi na różne pytania. Wszystkie spotkania będą mieć charakter niebanalnych prezentacji, badaczy, ich odkryć, pasji, nowinek technologicznych i szeroko pojętego rozwoju. Oprócz Gazety Wyborczej projekt jest wspierany przez Narodowe Centrum Badań  i Rozwoju w ramach programu: ,,Kreator innowacyjności”. Patronem medialnym spotkania jest  radiofonia.fm.