Ogólnopolska Noc Biologów

Wszystkich miłośników nauk przyrodniczych zapraszamy na drugą edycję Nocy Biologów! Już w ten piątek, w 21 ośrodkach akademickich w całej Polsce odbędą się warsztaty, wykłady, prezentacje oraz wycieczki po pracowniach laboratoryjnych i ogrodach botanicznych. Warto dokonać rezerwacji już teraz, gdyż liczba wolnych miejsc na wydarzenia,, które wymagają rezerwacji z godziny na godzinę maleje.

Kiedy:

11 stycznia 2013 roku w godzinach od 15 do 23.

Gdzie:

Kraków, Katowice, Opole, Wrocław, Zielona Góra, Szczecin, Słupsk, Poznań, Bydgoszcz, Gdańsk, Olsztyn, Białystok, Toruń,  Łódź, Warszawa, Lublin

Koszt uczestnictwa:

bezpłatne

Dodatkowe informacje, adresy uczelni, kontakt:

 

Pierwsza Noc Biologów, mająca na celu popularyzację nauk biologicznych miała miejsce 13 stycznia 2012 roku. Udział w niej wzięło 16 uniwersyteckich wydziałów biologicznych z całego kraju gromadząc, jak podaje koordynator krajowy Nocy Biologów Przemysław UAM w Poznaniu 16-20 tyś uczestników. W tym roku uczestników ma być jeszcze więcej. Inspiracją do organizacji spotkań była Noc Muzeów, która co roku gromadzi ogromną ilość osób.  W trakcie spotkania uczestnicy będą mogli zobaczyć jak wyglądają uczelniane laboratoria, w jaki sposób edukowani są przyszli specjaliści w dziedzinie biologii, jak prowadzone są działania badawcze oraz poznać wiele ciekawostek z życia roślin i zwierząt.

Noc Biologów- program

Każda jednostka, która bierze udział w akcji popularyzującej nauki biologiczne  przygotowała swój indywidualny program wydarzenia zawierający ciekawe wykłady, pokazy czy wycieczki. Na Uniwersytecie Gdańskim można będzie m.in. zwiedzić zwierzętarnię Katedry Fizjologii Zwierząt i Człowieka czy obejrzeć pokaz testów behawioralnych przeprowadzanych na szczurach, na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu wysłuchać multimedialnego wykładu na temat owadów w kryminalistyce czy życia mrówek, a na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach obejrzeć filmy przyrodnicze czy poznać przyczyny wędrówek zooplanktonu. Z dokładnym planem spotkań w poszczególnych miastach  biorących udział w akcji można się zapoznać na stronie: http://www.nocbiologow.home.pl/index.php?id=szukaj&i=start.

Na podstawie: PAP.pl