Warsztaty z przygotowania wniosków i tworzenia projektów w ramach programu ERASMUS +

W ramach programu ERASMUS + Mobilność edukacyjna szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne oraz przedszkola mogą ubiegać się o pozyskanie unijnych funduszy na sfinansowanie w 100% zagranicznych kursów języka obcego dla uczniów i nauczycieli, wymian uczniów oraz kursów metodycznych i specjalistycznych. Praktyczne warsztaty mają na celu pomoc w poprawnym przygotowaniu wniosków i uzyskaniu funduszy europejskich.

Program

Uczestnicy szkolenia, w trakcie jego trwania dowiedzą się m.in. jakich formalności trzeba dopełnić, by złożyć wniosek w najbliższym terminie tj. na przełomie 2014/2015 r., jak przygotować wniosek, by mieć gwarancję uzyskania środków czy jak uzyskać z budżetu programu dodatkowe fundusze na cele własne placówki. Warsztaty zapewnią każdemu uczestnikowi możliwość napisania przykładowego wniosku wraz z prelegentem.

 

Dla kogo warsztaty                                                                      

Szkolenie to skierowane jest do kadry dydaktycznej szkół- dyrektorów i nauczycieli, którzy chcą rozwijać swoje kompetencje jak również poszerzać ofertę edukacyjną placówek, w których pracują, wpływając przy tym na jej większą atrakcyjność .

Dlaczego warto

Największym atutem szkolenia jest warsztatowa forma zajęć. Dzięki ograniczeniu teorii do minimum, a maksymalnym skupieniu na praktyce uczestnicy będą mogli samodzielne przećwiczyć wypełnianie wniosków i formułowanie projektu edukacyjnego. Osoby, które zabiorą ze sobą własne laptopy będą mogły dodatkowo wypełnić wzorcowe wnioski razem z prelegentem. Warsztaty poprowadzi Małgorzata Kasperczakowa, praktyk i doradca w zakresie finansowania placówek edukacyjnych, ekspert z pracowni Edytorium.pl,. która w tym roku przygotowała już kilkadziesiąt wniosków o fundusze w programie ERASMUS +.

Terminy warsztatów

Warsztaty zostaną przeprowadzone:

  • 24 czerwca w Warszawie
  • 1 lipca w Gdańsku
  • 2 lipca w Łodzi
  • 3 lipca w Katowicach

Organizatorem warsztatów jest Agencja Pracy Twórczej Sp. z o.o., wydawca publikacji oraz portali dla dyrektorów szkół i przedszkoli oraz organizator praktycznych kursów i szkoleń mających na celu udzielenie wsparcia dyrektorom oraz gronu pedagogicznemu w nowoczesnym zarządzaniu placówką oświatową.

By zapisać się na szkolenie wystarczy wypełnić krótki formularz elektroniczny, który znajduje się pod adresem: http://www.szkolenia-erasmus.org/zapisz_sie.php

Polecamy!