Chcesz pracować w branży medycznej? Niepotrzebne ci studia

Marzysz o pracy w branży medycznej, nie chcesz lub nie możesz jednak pójść na studia? Nic straconego. Jest wiele innych możliwości, które pomogą ci spełnić twoje marzenia. Jedną z nich jest nauka w medycznych szkołach policealnych.

 

Do wyboru mamy wiele różnych kierunków związanych z ochroną zdrowia. Medyczne szkoły policealne oferują np. kształcenie w zawodach, takich jak asystent czy higienista stomatologiczny, masażysta, dietetyk, pielęgniarka, technik farmacji czy technik ortopeda. A to tylko niektóre z kierunków, które możemy znaleźć w bogatej na polskim rynku ofercie kierunków kształcenia.

Warto podkreślić, że szkoły medyczne takie jak szkoły GoWork posiadają uprawnienia szkoły publicznej, a także pozytywną opinię Kuratora Oświaty i Ministerstwa Zdrowia. Po ich ukończeniu podchodzi się do egzaminów zewnętrznych, nadających uprawnienia do wykonywania danego zawodu i tytułu technika. Czas kształcenia to jeden rok, a uzyskanie dyplomu uwarunkowane jest od wyniku z egzaminu państwowego.

Można więc zdobyć konkretne umiejętności i dyplom w stosunkowo krótkim czasie i od razu zająć się zdobywaniem doświadczenia, co może okazać się lepszym rozwiązaniem niż poświęcanie 5 lat swojego życia na studia. Kończąc je z dużą wiedzą teoretyczną, ale zerowym niemal doświadczeniem, to na dzisiejszym rynku pracy może się okazać być zbyt mało.

Naukę można realizować w trzech trybach, zarówno dziennie jak i zaocznie lub wieczorowo. Zajęcia odbywają się w dni powszednie minimum 3 razy w tygodniu od godzin rannych do godzin popołudniowych. Aby zapisać się do szkoły policealnej wystarczy wypełnić online formularz zgłoszeniowy, dostarczyć oryginał, duplikat lub potwierdzoną notarialnie kopię świadectwa ukończenia szkoły średniej. Do tego 3 zdjęcia oraz zaświadczenie o braku przeciwwskazań do wykonywania danego zawodu i możemy zaczynać swoją przygodę ze zdobywaniem wiedzy w interesującej nas dziedzinie a potem znaleźć odpowiednią dla siebie pracę, zgodnie ze swoim wykształceniem i pasją.