Wiele osób w dzieciństwie marzyło o wznoszeniu się w niebo jako pilot samolotu. Do zrealizowania tego marzenia potrzebna jest duża determinacja. Centrum szkolenia symulatorowego dysponuje różnymi symulatorami lotów, z których mogą korzystać m.in. obecni piloci oraz ci w trakcie szkolenia.
Jak wygląda ścieżka kariery pilota?
By przyszły pilot mógł przystąpić do odpowiedniego szkolenia, musi posiadać aktualne badania lekarskie potwierdzające brak przeciwwskazań psychicznych. Wykluczyć z udziału mogą wszelkie choroby przewlekłe, cukrzyca, uzależnienia, ograniczone pole widzenia i problemy laryngologiczne. Istnieją dwie klasy wymagań zdrowotnych. Do wykonywania lotów niezarobkowych, turystycznych, nie trzeba spełniać tak wielu wymagań jak w przypadku chęci bycia zawodowym pilotem. W dniu przystąpienia do pierwszego szkolenia należy mieć ukończone co najmniej 16 lat (osoba ubiegająca się o licencję PPL(A) musi mieć ukończone 17 lat). Pierwsza licencja to ta turystyczna. Osoby chcące rekrutować się do linii lotniczych muszą przejść jednak dłuższą drogę. Odbywają kursy poszerzające m.in. wiedzę i umiejętności latania w nocy, na samolotach wielosilnikowych, kształcące kompetencje miękkie i twarde oraz umożliwiające zdobycie odpowiedniego nalotu w powietrzu, by uzyskać licencję pilota samolotu komercyjnego CPL(A). Już po przejściu rekrutacji i otrzymaniu pracy konieczne jest odbycie szkolenia przygotowującego do pracy na konkretnej maszynie. Cały proces jest więc czasochłonny. Wiele osób korzysta z pomocy symulatorów lotów.
Kiedy skorzystać z oferty centrum szkolenia pilotów?
Centrum szkolenia pilotów oferuje wsparcie od strony teoretycznej oraz praktycznej. Zatrudnia profesjonalnych instruktorów oraz współpracuje z doświadczonymi pilotami liniowymi. Takie miejsce pomoże osobom, które chcą wykonać familarization na samolot, którego symulator jest dostępny w centrum, a także tym, które chcą przećwiczyć konkretne procedury. Mogą one przygotować się tu do zajęć praktycznych przed rekrutacją, wykonać loty nocne czy też poćwiczyć trasy VFR.
Jak funkcjonuje centrum szkolenia pilotów?
W centrum szkolenia pilotów możliwe jest poprawienie swoich umiejętności w zakresie pilotażu samolotów pasażerskich czy śmigłowych. Różne symulatory są odpowiednie do potrzeb różnych osób, dlatego każdy znajdzie tu opcję dla siebie. Centra oferują wsparcie zarówno osobom będącym doświadczonymi pilotami, jak i tym rozpoczynającym edukację czy karierę zawodową. Znajdują się tam wysokiej jakości urządzenia wykorzystujące nowoczesne oprogramowanie, a profesjonalni i doświadczeni instruktorzy służą pomocą na każdym etapie. Pomogą w wykonaniu familiarization na konkretny model samolotu, przećwiczeniu procedur, przygotowaniu się do zajęć praktycznych przed rekrutacją do pracy w liniach lotniczych lub innych miejscach związanych z branżą lotniczą, jak również poćwiczeniu tras VFR i lotów nocnych. W centrum każdy doświadczony oraz początkujący pilot zyskuje szansę na rozwój, doszkolenie się i wyeliminowanie błędów. Wszystko odbywa się w warunkach, które są w całości bezpieczne. Może to być doskonałe uzupełnienie ćwiczeń w powietrzu. Nowoczesne symulatory bardzo wiernie odzwierciedlają prawdziwe warunki panujące w kokpicie i zachowanie samolotu w powietrzu. Każdy, kto pragnie doskonalić się w sztuce latania powinien korzystać z wiedzy i porad bardziej doświadczonych osób – ma taką szansę właśnie dzięki zgłoszeniu się do centrum szkolenia pilotów.