Szkolenia edukacyjne

W dzisiejszych czasach zdobywanie wiedzy i rozwijanie swoich umiejętności to konieczność. Naprzeciw rosnącym wymaganiom, stawianym przez pracodawców oraz postępowi technologicznemu wychodzą firmy organizujące szkolenia edukacyjne.

Szkolenia edukacyjne dla nauczycieli i trenerów

Nauczyciele, trenerzy i całe grono osób, które na co dzień zajmuje się przekazywaniem innym wiedzy to grupa osób, do której w sposób szczególny kierowana jest oferta szkoleń edukacyjnych. Dbając o dobro dzieci, ich rozwój i prawidłowe funkcjonowanie, nauczyciele mogą uczestniczyć w różnego rodzaju szkoleniach edukacyjnych, które pomogą im zrozumieć dany problem, z jakim borykają się ich podopieczni. Szkolenia takie pomagają w rozwiązywaniu konfliktów w szkole, pracy z trudną młodzieżą, uczą metodyki nauczania. Nauczyciele mogą wybrać profesjonalne szkolenia z zakresu pracy z uczniami z głębokim upośledzeniem umysłowym czy wziąć udział w szkoleniu na temat zwalczania agresji w szkole. Inny rodzaj szkolenia dotyczyć będzie własnych kompetencji, radzenia sobie ze stresem, autoprezentacji i sztuki przemawiania.

Edukacja dla każdego z nas

Szkolenia edukacyjne to również forma szkoleń skierowana do szerszej grupy odbiorców, chcących inwestować w swoją edukację. W tej kategorii znajdziemy szereg kursów merytorycznych oraz szkolenia rozwojowe. Szkolenia merytoryczne pomagają w przebranżowaniu się, zdobyciu nowych uprawnień, potrzebnych kwalifikacji do wykonywania konkretnego zawodu. Przykładowo: kursy pedagogiczne, wszelkiego rodzaju kursy techniczne, twórcze. Z kolei kursy rozwojowe nastawione są na podnoszenie jakości życia. W ramach tego typu szkoleń można przykładowo zdecydować się na coaching.