Edukacja online

Edukcja online zwana również edukacją na odległość czy e-learningiem to nowoczesna metoda nauczania, w której nauczyciel i uczeń są od siebie oddaleni, a przekaz informacji opiera się na wykorzystaniu technik komputerowych oraz internetu. Nauczyciel zapewnia uczniowi materiały do nauki poprzez technologie informacyjne, multimedia, internet czy wideokonferencje prowadząc tak zwane e-learning szkolenia.

 Edukcja online - przekaz

  • cyfrowe lekcje w edukacji szkolnej: nauczyciel występuje w roli moderatora, uczniowie mogą współpracować z pedagogiem pisemnie i słownie
  • edukacja online to również kontakty drogą mailową, poprzez prezentacje Microsoft PowerPoint i Word np. e-learning studia, kursy językowe itp.

Edukacja online - zalety

  1. możliwość nauki w różnych miejscach i o dowolnym czasie
  2. dostosowanie szybkości procesu nauczania do indywidualnych potrzeb
  3. mniejsze nakłady finansowe na edukację
  4. duża różnorodność dostępnych materiałów

Edukacja na odległość

Edukcja online to wspaniały sposób na dokształcenie się przez osoby w każdym wieku, bez względu na ilość innych zobowiązań, Jak pokazują wyniki badań z roku na rok rośnie liczba osób korzystających z platform e-learningowych. Dziś wystarczy tylko dostęp do komputera i Internetu, by e- uczeń mógł podnieść swoje kwalifikacje w wybranym przez siebie miejscu i czasie. Elastyczność godzin nauki i wirtualny dostęp do uniwersytetów to niebywałe udogodnienie dla osób ceniących sobie czas. W trosce o wysoki standard kursów warto jednak przestudiować ofertę e-uczelni i ośrodków szkoleniowych przed podjęciem decyzji o edukacji online.