Rozwijaj się z Eduliderem – podsumowanie 2015

podsumowanie 2015 roku

Pierwsze dni nowego, 2016 roku to doskonała okazja ku temu, by spojrzeć na działania, które prowadziliśmy na portalu w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Cieszymy się , że w 2015 roku odwiedziło nas blisko 130 000 unikalnych użytkowników, czyli ponad ¼ więcej niż w 2014 roku! W ciągle zmieniającej się rzeczywistości, gdzie codziennie trzeba stawiać czoła nowym wyzwaniom życia zawodowego przez cały czas staraliśmy się inspirować Was do rozwoju i dokonywania pozytywnych zmian w swoim życiu.

O czym pisaliśmy?

Stawialiśmy i wciąż stawiamy na wartościowe i aktualne treści, które pomogą Wam otworzyć się na nowe możliwości, zyskać motywację do rozwoju osobistego i zdobywać najbardziej pożądane umiejętności na rynku pracy.

W minionym, 2015 roku napisaliśmy wiele artykułów z zakresu nowoczesnej edukacji, rozwoju i biznesu,  w tym, m.in.:

1. Pokazywaliśmy jak znaleźć więcej czasu do zagospodarowania w ciągu dnia: ,,A gdyby tak można było rozszerzyć czas i zyskać dodatkową godzinę lub dwie w ciągu swojego dnia? Poznaj poniżej opisane metody i wykorzystaj je do „zaczarowania” zegara, tworząc złudzenie większej ilości czasu.”

 http://www.edulider.pl/rozwoj/25-sztuczek-ktore-sprawia-ze-dzien-bedzie-mial-25-godzin:

2. Poddaliśmy analizie erę informacji i zagrożenia wynikające z konfliktu między brakiem czasu, a ilością generowanych informacji: ,, Dziś z nowoczesnymi technologiami mamy do czynienia każdego dnia. Ich dominacja jest tak silna, że wielu wręcz ogarnia lęk na myśl o tym, że mogłyby przestać istnieć” http://www.edulider.pl/rozwoj/zagrozenia-internetu-czyli-technologie-informacyjne-nie-tylko-korzysci

3. Wskazywaliśmy jak budować własny wizerunek na rynku pracy: ,,Budowanie własnej marki czyli personal branding lub selfbranding stał się ostatnio tematem numer jeden – szczególnie w kontekście poszukiwania pracy i pozycjonowania się na rynku zawodowym, w swojej branży”.

http://www.edulider.pl/rozwoj/budowanie-wlasnej-marki-czyli-personal-branding-w-praktyce

4. Informowaliśmy o najciekawszych i najpopularniejszych aplikacjach edukacyjnych: „Użytkowników smartfonów przybywa z roku na rok. Wraz ze wzrostem popularności urządzeń mobilnych rośnie ilość aplikacji na komórkę, w tym również edukacyjnych. Czego dziś można się uczyć mobilnie?”

http://www.edulider.pl/edukacja/10-najciekawszych-aplikacji-edukacyjnych-dla-kazdego-czyli-czego-dzis-mozna-uczyc-sie-przez

5. Opisywaliśmy sposoby szybkiej i efektywnej nauki języka angielskiego: „Język angielski uważany jest za współczesne esperanto, ponieważ pozwala porozumiewać się między sobą ludziom wielu kultur i narodowości. Jego dobra znajomość jest potrzebna praktycznie wszędzie. Jeśli chcesz aplikować na atrakcyjne stanowisko pracy, skorzystać z oferty specjalistycznych kursów internetowych, zrozumieć słowa słuchanych piosenek czy porozumieć się z innymi w czasie podróży zagranicznych to musisz znać angielski”.

http://www.edulider.pl/edukacja/jak-szybko-i-efektywnie-nauczyc-sie-jezyka-angielskiego

6. Wskazywaliśmy na kierunki, które warto studiować dziś, w erze informacji i szybkich zmian: „Wybór kierunku studiów, przed którym staje każdy maturzysta, jest wyborem przyszłości zawodowej i w wieku 19 lat bardzo trudno jest go podjąć.” http://www.edulider.pl/edukacja/co-warto-studiowac

Na łamach naszego portalu pojawiły się także artykuły eksperckie. Poprzez nie promowaliśmy uczelnie wyższe, szkoły językowe i szkolenia warte szczególnej uwagi, m.in.:

1. Zachodniopomorska Szkoła Biznesu: ,,Każdy młody człowiek, nie tylko maturzysta, prędzej czy później zaczyna myśleć o swojej dalszej życiowej drodze. Wszyscy z nich chcieliby zająć się czymś, co pozwoli im połączyć swoje zainteresowania i dobrze płatną pracę w przyszłości". http://edulider.pl/informacja/i-co-dalej-maturzysto-czyli-jak-wybrac-dob...

2. Szkoła językowa ,,No Problem" (zajęcia, które są realizowane w trybie warsztatowym) : „W dobie Internetu, szybkich zmian cywilizacyjnych i nieograniczonych możliwości podróżowania znajomość języka angielskiego stała się umiejętnością konieczną, by móc sprawnie funkcjonować w otaczającej nas rzeczywistości. Wiele placówek oferuje nam możliwość nauki tego języka, ale tylko niektóre potrafią skutecznie do tego zmotywować”. http://www.edulider.pl/edukacja/ucz-sie-jezyka-w-praktyce-w-szkole-jezykowej-no-problem

3. Poki.pl – platforma z darmowymi grami edukacyjnymi online: „Często słyszy się, że gry komputerowe są bardzo niebezpieczne dla dzieci. W mediach mówi się o uzależnieniach, o nieodpowiednich treściach, o zbyt łatwym dostępie do takich produkcji…To wszystko prawda, nie da się tego ukryć, ale czy naprawdę nie ma dla dzieci gier, którą oferują im bezpieczną rozrywkę”.http://www.edulider.pl/edukacja/nauka-za-pomoca-gier-komputerowych

Plany na najbliższy rok

kalendarz

Taki był 2015 rok. Jaki będzie kolejny? To się dopiero okaże. Bynajmniej mamy zamiar jeszcze intensywniej pracować, by w 2016 roku dostarczać Wam, czyli naszym czytelnikom praktycznych treści i dotrzeć do jeszcze większej liczby odbiorców. Będziemy realizować pomysły na nowe, inspirujące artykuły, nawiązując przy okazji współpracę z fundacjami, uczelniami wyższymi, szkołami językowymi i innymi placówkami, które mają charakter edukacyjny. Oprócz zmian technicznych i wizerunkowych naszego portalu obecnie poszukujemy również ambitne soby, które chciałyby podzielić się własnym doświadczeniem na łamach portalu i dołączyć do naszej redakcji.

Wszystkim czytelnikom portalu Edulider.pl, u progu Nowego Roku dziękujemy za to, że byliście z nami i życzymy ciekawych wyzwań na polu edukacji i życia zawodowego oraz dużo motywacji do dalszego rozwoju osobistego!