Samodzielnie zdiagnozuj swoje predyzpozycje zawodowe

×

Komunikat o błędzie

  • Notice: Undefined index: mailchimp_signup_subscribe_block_mailchimp_form w drupal_retrieve_form() (linia 809 z /home/edulider/new/includes/form.inc).
  • Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'mailchimp_signup_subscribe_block_mailchimp_form' not found or invalid function name w drupal_retrieve_form() (linia 844 z /home/edulider/new/includes/form.inc).
Gry symulacyjne

Zbliżające się wakacje to bardzo dobry czas na zatrzymanie się, na odpoczynek i wyluzowanie. Mimo, że lato to dla wielu czas przerwy od nauki i pracy, to także okres, w którym uczniowie i absolwenci podejmują ważne decyzje: Gdzie pójść na studia? Jaką szkołę wybrać? Jakiej pracy szukać? Nie warto zaniedbywać tych przemyśleń – na pewno zaważą na naszej bliższej lub dalszej przyszłości.

Wybór ścieżki zawodowej

Wybór rodzaju szkoły średniej lub profilu klasy często dokonywany jest niewłaściwie – uczniowie świeżo po gimnazjum są jeszcze bardzo młodzi i nie zawsze kierują się tym, czym powinni i nie potrafią patrzeć daleko w przyszłość. Poza tym, wraz z nadejściem wakacji uczniowie wpadają w wir beztroski, jednocześnie zapominając o bożym świecie i obowiązkach. Nikomu nie chce się wypełniać żmudnych testów badających predyspozycje, nikomu nie chce się robić research’u szkół, spotykać z doradcą zawodowym, prognozować rynku czy analizować swoich kompetencji psychospołecznych. Stąd bardzo często wybór szkoły dokonywany jest zbyt spontanicznie, na podstawie wyborów kolegów i koleżanek, sugestii rodziców lub też prestiżu szkoły (lub profilu). Niestety pokutuje to w przyszłości: uczniowie nie czują się dobrze w danej szkole lub klasie, osiągają słabe wyniki, marnują swoje możliwości, a później nie mogą odnaleźć się na rynku pracy. A wystarczy tak niewiele – chwila zastanowienia się nad sobą, zaczerpnięcie nieco informacji o różnych zawodach, o typach osobowości i predyspozycjach – i już wybór zaczyna się rozjaśniać.

Poznanie siebie kluczem do sukcesu

Lepsze poznanie siebie wydaje się być kluczem do sukcesu, ponieważ pozwala to uświadomić sobie m.in. jakich zawodów powinniśmy unikać oraz dokąd powinniśmy dążyć, aby jak najlepiej wykorzystać swój potencjał i możliwości. Dobrym rozwiązaniem może być Deep Green, czyli atrakcyjne i przyjemne gry symulacyjne zastępujące żmudne testy wyboru, które samodzielnie trzeba zliczać.  Po zarejestrowaniu się na stronie i dokonaniu płatności można zagrać i zbadać swoje predyspozycje zawodowe, kompetencje psychospołeczne i / lub poziom wypalenia zawodowego. Wyniki generowane są automatycznie i na ich podstawie system wskazuje najlepsze dla użytkownika zawody oraz proponuje określone ścieżki zawodowe. Testy w formie gier wydają się być o tyle skuteczne i atrakcyjne, że nie wymagają wysiłku, a to w kontekście zbliżających się wakacji duży plus. W każdym z nas drzemie coś innego, coś wyjątkowego – każdy ma inne możliwości w zakresie pracy z ludźmi, każdego ciągnie do innego zawodu. Chyba nie do końca to sobie uświadamiamy, skoro tak wielu z nas narzeka na swoją pracę. Pytanie „Czy możemy to zmienić?” ma oczywistą odpowiedź: tak – wystarczy chcieć.

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w Ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Dotacje na Innowacje - Inwestujemy w Waszą Przyszłość.

Kategoria rozwój: