Projektory dla szkół

projekt dla szkoly

Na rynku mamy obecnie wiele firm, jak również wiele modeli projektorów, które inaczej spisują się w określonych warunkach. Wybór jest bardzo ważny, ponieważ od niego zależy wygoda korzystania z urządzenia, a także koszt eksploatacji oraz żywotność.

Na początku warto określić jakie mamy potrzeby, aby zdecydować czy najlepszym rozwiązaniem będzie projektor podwieszany pod sufitem, przenośny, a może współpracujący z tablicą interaktywną. Niezależnie od naszego wyboru musimy pamiętać o tym, aby wyświetlany obraz posiadał jak najwyższą jakość oraz był tak samo wyraźny i widoczny z różnych miejsc w klasie czy sali wykładowej.

Na jakie parametry projektora zwrócić uwagę?

A) Rozdzielczość

Zacznijmy od rozdzielczości, która powinna być dostosowana do tego, co zamierzamy wyświetlać. Jeśli zależy nam na jak najwyższej jakości, wyświetlaniu filmów najlepiej zdecydować się na projektor w rozdzielczości Full HD - najdroższa opcja.

Średnie klasa i cena projektorów to WXGA oraz XGA, oferują płynny obraz, dobry stosunek ceny do jakości, taka rozdzielczość sprawdza się na mniejszych salach.

Jeśli posiadamy mocno ograniczony budżet i zależy nam jedynie na podstawowych materiałach - prezentacje, krótkie filmiki, tekst, możemy zdecydować się na rozdzielczość SVGA. Jakość nie jest najlepsza, dłuższe oglądanie prezentacji może być męczące dla oczu.

B) Jasność

Jest to bardzo ważny parametr projektora, który będzie miał wpływ na jakość i widoczność wyświetlanego obrazu. Musimy wziąć pod uwagę ile światła jest w pomieszczeniach, w których obraz będzie wyświetlany. W zwykłych warunkach klas czy sal wykładowych dobrze sprawdzają się projektory o wartości 2000-4000 lumenów. Jeśli pomieszczenie posiada większą ilość dodatkowego światła powinniśmy wybrać projektor z większą wartością lumenów, tak żeby wyświetlany obraz był wyraźny.

C) Dodatkowe funkcje

Zastanówmy sie czy projektor ma wyświetlać obraz 3D, czy musi mieć wbudowane głośniki oraz jakie złącza będą nam potrzebne - HDMI, audio, wejście USB czy czytnik kart pamięci. Projektor powinien być kompatybilny z innymi sprzętami komputerowymi, które posiadamy w wyposażeniu - laptop, tablet etc.

D) Koszt eksploatacji

Zakup projektora to nie jedyny koszt jaki poniesiemy w przypadku intensywnego wykorzystywania urządzenia. Najwyższy koszt stanowią lampy, które posiadają odpowiednią żywotność. W przypadku, gdy potrzebujemy wymienić całą lampę lub żarówkę możemy skorzystać z oferty sklepu http://www.lampydoprojektora.pl/, znajdziemy tu wybór lamp i żarówek do ponad 5000 modeli projektorów.

Warto poświęcić odrobinę czasu na wyszukanie projektora dostosowanego do naszych potrzeb, zapewni to nam przyjemne i wygodne korzystanie z projektora, a dla naszych słuchaczy zagwarantuje nowoczesne i łatwe przyswajanie nowej wiedzy.