,,Co Ludzie Powiedzą” czyli wyjątkowa szkoła dla wyjątkowych uczniów

szkoła językowa

Taką z pewnością jest mieszcząca się w Lublinie szkoła języka angielskiego i kultury brytyjskiej oraz kawiarnia ,,Co Ludzie Powiedzą”. Założona przez Arka i Olę Mikrut szkoła swoim kreatywnym podejściem do procesu nauki bije na głowę inne tego typu placówki, oferujące kursy języka angielskiego. Dlaczego warto się zapisać na zajęcia w tej szkole? Poniżej podajemy najważniejsze powody. Lepsza praca, swobodne podróżowanie, korzystanie z dobrodziejstw światowej kultury – to wszystko mamy na wyciągnięcie ręki, jeśli biegle władamy językiem angielskim. Co jednak zrobić kiedy brakuje nam motywacji do spędzania wielu godzin z nosem w podręcznikach do nauki? Odpowiedź jest prosta – zapisać się do takiej szkoły, która oferuje coś więcej niż tylko standardowy proces nauki.

 

Kreatywność na miarę XXI wieku

 

Jeszcze do niedawna na stacjonarnych kursach językowych ćwiczono przede wszystkim wymowę, ortografię oraz słownictwo w języku obcym, wykorzystując do tego podręczniki i zeszyty ćwiczeń. Ostatnio coraz częściej jednak kładzie się nacisk na konwersację, którą wielu nauczycieli języka angielskiego w szkole zaniedbało.

Coraz więcej szkół oferuje naukę z native speakerami. Nie może być inaczej w szkole języka angielskiego i kultury brytyjskiej ,,Co Ludzie Powiedzą”. Szkoła ta wychodzi poza tradycyjne ramy i oferuje swoim kursantom zupełnie nową jakość usług na polskim rynku. Jak na nowoczesną szkołę językową przystało, priorytetem jest nie tylko konwersacja, ale również nowoczesne metody nauki, takie jak blended learning (przeniesienie części zajęć do wirtualnego świata zamkniętego w Portalu Geniusza - autorskiej platformie e-learningowej) oraz mnemobrazki (ang. mnemocards). Te ostatnie są autorskim pomysłem założycieli szkoły Co Ludzie Powiedzą i stanowią innowację na skalę co najmniej europejską. Dla swoich uczniów szkoła przygotowała graficzne skojarzenia słów, które wymagane są na danym poziomie, co znacznie przyspiesza i uprzyjemnia naukę języka angielskiego. Ponadto, szkoła organizuje również inne rozwojowe formy kształcenia, takie jak warsztaty z tłumaczenia symultanicznego w prawdziwych kabinach konferencyjnych, w trakcie których każdy może pretendować do miana: ,,Master of Interpreting”. ,,Co Ludzie Powiedzą”, jako jedyna szkoła w Lublinie, posiada również swoje konto na Soundcloud, gdzie zamieszczane są utwory wyłącznie brytyjskich artystów.

Atmosfera, którą się czuje

Zajęcia w plenerze, kubek gorącej kawy na dzień dobry, mnóstwo ciekawych osób, z którymi bez końca można porozmawiać o wszystkim i to po angielsku? Tego na zajęciach doświadczają uczestnicy kursów języka angielskiego - prowadzonych w szkole ,,Co Ludzie Powiedzą”. Pozytywne podejście do uczniów i ogromna kreatywność sprawiają, że każdy czuje się doceniony i zmotywowany. Przedświąteczny wypad na kręgle? Tak, tylko w szkole ,,Co ludzie powiedzą” https://coludziepowiedza.co/.

Dobra znajomość języka angielskiego to prawdziwy powód do dumy i dlatego nie należy się jej wstydzić. Wręcz przeciwnie – trzeba się nią chwalić. W szkole ,,Co Ludzie Powiedzą” znaleziono naprawdę interesujący sposób na to, by docenić najbardziej pilnych uczniów i stymulować ich do dalszej pracy. Projekt nosi nazwę ,,Kujon miesiąca” - takie miano zyskuje osoba, która osiągnie najwyższy poziom w przeprowadzanych testach oraz wykaże się największą aktywnością i obecnością na zajęciach. Wyłanianie kujona spośród kursantów odbywa się co miesiąc, a sama realizacja projektu jest humorystycznym sposobem na wykrzesanie z uczniów dodatkowej dawki energii do dalszej pracy.

 Co Ludzie Powiedzą, idąc o krok dalej w nauce języka angielskiego i przybliżaniu kultury krajów anglosaskich, w kwietniu 2018 otworzyła autorską kawiarnię, w której spróbować można wyjątkowych połączeń smakowych typowych dla Wysp Brytyjskich oraz aromatycznej kawy z lokalnej palarni.

Inicjatywy, które działają jak magnes

Jak wspominaliśmy, lubelska szkoła językowa uczy nie tylko umiejętnego posługiwania się językiem obcym, ale również kultury brytyjskiej - oczywiście wszystkiego w praktyce. Do tej pory udało się przeprowadzić wiele interesujących inicjatyw, w tym m.in.:

  • Big British Breakfast –zapoznanie uczniów i gości spoza szkoły z tradycyjnym angielskim śniadaniem – fasolka, kiełbaska, jajko – same delikatesy.
  • Książka, czy kawa? Weź sobie obie!” akcja prowadzona w wybranych kawiarniach na terenie Lublina, w których odwiedzający mają możliwość poczytania popularnych pozycji książkowych w języku angielskim – tym razem nie tylko rodem z Wysp.
  • Crepes vs. Pancakes - warsztaty prowadzone wraz z charyzmatycznym Panem od Francuskiego (Jacek Mulczyk-Skarżyński), na których uczestnicy podzieleni na dwie grupy przygotowują naleśniki i uczą się zapożyczeń z języka francuskiego, jakie funkcjonują w języku angielskim
  • Swear Like a Real Cowboy - warsztaty przy pętku grillowanej kiełbasy, na których uczestnicy uczą się przekleństw w języku angielskim. Wszystko utrzymane w klimacie Dzikiego Zachodu
  • The Taste of Africa and British Heritage - kulinarne warsztaty, na których uczestnicy mają okazję spróbować tradycyjnej afrykańskiej kuchni i dowiedzieć się czegoś więcej o byłych koloniach Imperium Brytyjskiego
  • Nerd of the Month - co miesiąc wybierany jest najlepszy uczeń z całej szkoły, który w nagrodę otrzymuje kubek i pamiątkowe zdjęcie do mediów społecznościowych
  • Blog podróżniczo kulturowy, będący przewodnikiem po Wielkiej Brytanii - www.blog.coludziepowiedza.co 
  • Wideo blog, w którym szkoła prezentuje co słychać "w kuluarach” - https://www.youtube.com/user/coludziepowiedzaco 

W ,,Co ludzie powiedzą” liczą się ludzie. W eventach mogą uczestniczyć wszyscy chętni i korzystać z bezpłatnej wiedzy językowej i kulturowej, co jest ewidentnym przejawem otwartości szkoły na innych ludzi.

Nigdy nie jest za późno

W myśl idei ,,Lifelong learning”, człowiek powinien uczyć się przez całe życie. Nigdy nie jest za późno na to, by zdobyć nową wiedzę, a już w szczególności z języków obcych. Z tego powodu, w szkole języka angielskiego i kultury brytyjskiej ,,Co Ludzie Powiedzą” nie ma sztywnych granic wiekowych. Oferta kursów języka angielskiego przeznaczona jest zarówno dla osób dorosłych, młodzieży, jak i dzieci od 6-go roku życia (www.kids.coludziepowiedza.co).

 

Warto przejmować się tym, co inni powiedzą

Działająca w Lublinie szkoła ,,Co Ludzie Powiedzą” zrzesza ludzi, którzy chcą uczyć się języka angielskiego i zarazem świetnie się bawić. To nie tylko miejsce, gdzie trzeba się uczyć, ale można także poznać mnóstwo ciekawych ludzi, wymienić opinie, poglądy, pokonać swoją strefę komfortu i otworzyć się na świat.

Nasz umysł codziennie szuka nowych inspiracji. Szkoła językowa ,,Co Ludzie Powiedzą” nadaje zupełnie innego, nowego znaczenia temu, co określa się ,,nauką języka angielskiego” i nie są to czcze przechwałki. O zrealizowanych w ramach zajęć inicjatywach można usłyszeć na takich serwisach jak Facebook, Pinterest, Instagram. Szkoła zdecydowanie wyróżnia się na tle innych placówek, oferujących naukę języka angielskiego kreatywnym podejściem, które bez wątpienia jest najważniejsze w procesie nauki. W końcu chodzi o to, by w życiu do jak najmniejszej ilości rzeczy zmuszać się, a jak najwięcej robić z ochotą.