10 najciekawszych aplikacji edukacyjnych dla każdego

×

Komunikat o błędzie

  • Notice: Undefined index: mailchimp_signup_subscribe_block_mailchimp_form w drupal_retrieve_form() (linia 809 z /home/edulider/new/includes/form.inc).
  • Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'mailchimp_signup_subscribe_block_mailchimp_form' not found or invalid function name w drupal_retrieve_form() (linia 844 z /home/edulider/new/includes/form.inc).
mobilny atlas

Użytkowników smartfonów przybywa z roku na rok. Wraz ze wzrostem popularności urządzeń mobilnych rośnie ilość aplikacji na komórkę, w tym również edukacyjnych. Czego dziś można się uczyć mobilnie? Które programy są popularne i dlaczego warto z nich korzystać? Poniżej prezentujemy listę 10 aplikacji edukacyjnych, które warto wypróbować, jeśli chcemy zainwestować w swój rozwój osobisty.

1. Trening językowy

O tym jak ważne są umiejętności językowe na współczesnym rynku pracy chyba nie trzeba nikogo przekonywać. ,,Trening językowy” – aplikacja dostępna na systemy Android umożliwia naukę podstaw aż 29 języków świata. Korzystający z aplikacji może zgłębiać wiedzę nie tylko z takich popularnych języków jak angielski, niemiecki czy włoski, ale również hebrajski, tajski, hindi czy perski. Użytkownik ma do wyboru aż 8 rodzajów ćwiczeń i sam decyduje, kiedy jest gotowy na to, by przejść na wyższy poziom zaawansowania. Aplikacja zawiera ponad 2200 zwrotów w 29 językach świata. Każdy z nich jest ilustrowany i wzbogacony przekazem lektora. Nauka pierwszego z języków jest darmowa, za kolejne musimy już zapłacić.

trening językowy

2. Lumosity

Aby nasz mózg zachował sprawność aż do późnej starości, podobnie jak nasze mięśnie potrzebuje treningu. Wiele osób jednak zadaje sobie pytanie jak trenować mózg? Sposobów jest wiele. Na pewno godna uwagi jest aplikacja Lumosity, określana również często mianem wirtualnego trenera mózgu. Dzięki prostym grom logicznym oraz zadaniom pozwala na poprawienie sprawności umysłu w takich dziedzinach jak koncentracja, pamięć, szybkość podejmowania decyzji czy umiejętność błyskawicznego kojarzenia faktów. Wykonywanie tego typu ćwiczeń, jak dowodzą badania wpływa pozytywnie na pracę mózgu.

3. Ted Talks

Ted to cykl konferencji, które zostały przygotowane przez amerykańską organizację o nazwie Sapling Foundation. Ted Talks to aplikacja umożliwiająca odsłuchanie wszystkich prezentacji na swojej komórce. Wśród prelegentów są eksperci w bardzo wielu dziedzinach: od technologii przez politykę aż po ekologię. Jako, że głównym celem działania fundacji jest popularyzacja nauki to wykłady są darmowe i dostępne zarówno w formie podcastów audio jak i nagrań video. To niezwykle imponująca dawka wiedzy, inspirujących idei oraz inteligentnych rozwiązań. Prezentacje są na najwyższym poziomie, dlatego też z czystym sumieniem można polecić ich odsłuchiwanie każdemu, kto chciałby poszerzyć swoje horyzonty, nauczyć lub dowiedzieć się czegoś nowego i fascynującego o otaczającym nas świecie.

ted-konferencje

4. Converter Plus

Umiejętność przeliczania miar i wag jest bardzo przydatna i to w różnych, życiowych sytuacjach. Bynajmniej jednak nie każdy z nas potrafi w głowie dokonywać precyzyjnych, matematycznych obliczeń. Converter Plus to aplikacja, która zabiera nas w świat matematycznych kalkulacji i pomaga szybko odnaleźć odpowiedź na pytania o przelicznik miar. Aplikacja jest łatwa w obsłudze i ma przyjazny interfejs, dlatego też warto ją zainstalować jako praktyczne narzędzie na swoim smartfonie.

5. Evernote

Pomysły czasem pojawiają się w naszej głowie nagle i dlatego trzeba być zawsze przygotowanym, by móc je zapisać. Pamięć lubi bowiem nam płatać figle i gdy już mamy możliwość zapisu może się okazać, że zapominamy to, co tak usilnie staraliśmy się zapamiętać. Teraz, dzięki aplikacji Evernote każdy z nas może zapisywać swoje pomysły o każdej porze dnia i nocy, bez względu na to czy jesteśmy na spotkaniu towarzyskim w kawiarni czy w samochodzie, w drodze do pracy. Ogromnym atutem  aplikacji jesti fakt, że w tym wirtualnym notatniku można zapisywać informacje nie tylko w formie tekstowej, ale również graficznej czy nawet dźwiękowej. Wszystkie zapiski znajdują się w chmurze, dlatego też możemy z nich korzystać w każdym zakątku świata, na każdym urządzeniu i mieć je zawsze pod ręką.

wirtualny-notatnik

6. National Geografic World Atlas

Kolejna niezwykle przydatna aplikacja, tym razem dla wszystkich miłośników wiedzy geograficznej. To niezwykle starannie opracowany przez Towarzystwo National Geografic mobilny atlas zawierający informacje, wykresy i zdjęcia. To bezwzględnie bezkonkurencyjny produkt na rynku w swojej kategorii. Wszystkie informacje prezentowane w aplikacji są nie tylko rzetelne, ale również bardzo ciekawie opracowane. W wirtualnym atlasie znajdziemy informacje na temat poszczególnych krajów, ich symboli, liczby mieszkańców, ustroju, historii oraz  przeliczniki walut. Program poza tym, że pozwala znacznie poszerzyć swoją wiedzę geograficzną to pomaga też planować podróże ze względu na dostępne, aktualne prognozy pogody i możliwość oszacowywania odległości. Produkt można polecić każdemu, uczniom, nauczycielom czy po prostu pasjonatom geografii.

7. IMathematics

To prawdziwa kopalnia wiedzy, dla wszystkich tych, którzy chcą (lub muszą) zgłębiać zagadnienia matematyczne. Aplikacja może się pochwalić imponującą liczbą aż 700 dostępnych formuł, wzorów oraz definicji z ponad 120 zagadnień. Korzystając z aplikacji możemy sprawdzać czego się nauczyliśmy dzięki specjalnym quizom, które pozwalają utrwalić zdobytą wiedzę. To swoiste kompendium matematyczne, nieoceniona pomoc w nauce matematyki dla każdego ucznia, ale również dla osób, które w ramach rozrywki chcą zgłębiać tajniki królowej nauk. Jak na urządzenie matematyczne przystało IMathematics posiada także wbudowany kalkulator graficzny.

matematyka-online

8. Udemy

Ta aplikacja, działająca w połączeniu ze stroną internetową uważana jest za największy zbiór kursów internetowych na całym świecie. Udemy umożliwia wszechstronne kształcenie w bardzo wielu dziedzinach. Wiele aplikacji zamieszczonych za pośrednictwem Udemy jest darmowych, a te, które są odpłatne często oferowane są w promocyjnych cenach. Polskiego użytkownika może odstraszać to, że aplikacja nie jest dostępna w języku polskim. Nie należy jednak się tym zrażać, ponieważ kursy są prowadzone w sposób na tyle przejrzysty, że każdy, kto zna tylko podstawy języka angielskiego jest w stanie z łatwością poradzić sobie ze zrozumieniem prezentowanych treści.

9. How to draw (Jak rysować)

To program graficzny dzięki któremu jego użytkownik poznaje podstawy rysunku. Aplikacja spodoba się zarówno osobom, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z rysunkiem jak i tym, którzy pragną rozwinąć swoje umiejętności. Jako, że rysunki prezentują różne style i różne poziomy trudności użytkownik krok po kroku może przechodzić od najprostszych po bardziej skomplikowane zadania i systematycznie rozwijać swoje umiejętności. Jak rysować samochody, zwierzęta, postacie z bajek czy nawet smoki? Tego dowiedzie się instalując na swoim smartfonie aplikację How to draw.

nauka-rysowania

10. Polskie Kodeksy Pro

Wielu z nas ma problem z interpretacją przepisów prawnych. Teraz dzięki najnowszej aplikacji Polskie Kodeksy Pro wszystkie kodeksy mamy dostępne na wyciągnięcie ręki. Kodeks postępowania karnego, wykonawczy, cywilny, drogowy, rodzinny - Polskie Kodeksy Pro to pokaźny zbiór, który sprawdzi się w trakcie każdego spotkania z prawem. Dzięki tej aplikacji wszelkie najnowsze ustalenia zawarte na łamach aktów prawnych będą dostępne w ciągu ułamka sekundy. Dzięki temu, że aplikacja jest ciągle aktualizowana każdy użytkownik ma bieżący dostęp do nowelizacji przepisów.

Najciekawsze aplikacje mobilne wprost na telefon

Żyjemy w czasach, w których coraz więcej aktywności, które były domeną urządzeń stacjonarnych jest dziś wykonywanych mobilnie. Podobny proces obserwujemy w obszarze edukacji. Powyżej prezentowane aplikacje mobilne warto wypróbować ze względu na ich rozwojowy jak i czysto praktyczny wymiar. Czy opisaliśmy wszystkie aplikacje edukacyjne, z których warto skorzystać? Oczywiście, że nie. To dopiero kropla w morzu programów, które warto przetestować na swojej komórce. Bynajmniej z powyżej listy warto skorzystać, bo w końcu od czegoś trzeba zacząć.

Źródło: Zdjęcia pochodzą ze strony play.google.com.