Podstawy programowania w JavaScript

kurs javascript krakow

Zaletą wielu języków programowania jest możliwość wyboru najlepszego z nich, zgodnego z naszym upodobaniem. Każdy z języków różni się składnią, funkcjami i zastosowaniem. Nie trzeba znać wszystkich, by być dobrym programistą. Wystarczy wyspecjalizować się w danym obszarze i poznać kilka z nich, by budować zaawansowane projekty. Jakie są podstawy w JavaScript?

Nauka JavaScript nie jest trudna. Należy jednak wiedzieć, że w odróżnieniu od na przykład Pythona, JavaScript nie działa samodzielnie. Jej działanie opiera się na współpracy z jeszcze dwoma językami: HTML oraz CSS. Dzięki zastosowaniu JavaScript można modyfikować to, co zostało wcześniej napisane w HTML, czyli hipertekstowym języku znaczników i zmieniać elementy napisane w CSS, kaskadowym arkuszu stylów.

Podstawy JavaScript

JavaScript podstawy to przede wszystkim wiedza o integralności języka z HTML i CSS. Co więcej, napisane kody nie znajdują się w jednym pliku. Programista tworzy dla HTML, CSS oraz JavaScript osobne pliki. Dodatkowo plik HTML łączy w sobie CSS i JavaScript. W nim podaje się dokładne parametry pozostałych języków, dlatego znajomość HTML jest niezbędna podczas programowania w JS.

JavaScript jest językiem asynchronicznym, co na początku nauki może powodować trudności w przyswojeniu. Język asynchroniczny oznacza, że napisanie kodu nie gwarantuje jego wykonania w takiej kolejności. W JavaScript określa się zdarzenia, które się wydarzą, jeśli użytkownik naciśnie dany odnośnik na stronie internetowej. Jedno zdarzenie może pociągnąć za sobą kolejne, a te kolejne następne. Nie można do końca przewidzieć działań potencjalnego użytkownika, stąd różnice w kolejności. Obycie się z językiem i poznanie konsekwencji jego kodu pozwala jednak na przewidywanie zdarzeń.

Nauka JavaScript

Jakie korzyści przynosi nauka JavaScript? Przede wszystkim JS jest najpopularniejszym i najczęściej stosowanym językiem programowania. Dzięki JavaScript powstają wieloplatformowe programy działające na komputerach i przeglądarkach internetowych, serwerach, a także urządzeniach mobilnych. Kurs programowania w Krakowie jest jedną z okazji, która pomoże w poznaniu podstaw JavaScript i pozwoli na stworzenie pierwszych, autorskich projektów. Nauka JavaScript nie musi być trudna, ważne jednak, by była poprowadzona logicznie i każdy kolejny etap był następstwem poprzedniego. Profesjonalne kursy programowania prowadzone są przez doświadczoną kadrę, która wie, jak nauczyć młodych programistów fachowego kodowania w JavaScript.