Future Club – miejsce dla przyszłych Noblistów

×

Komunikat o błędzie

  • Notice: Undefined index: mailchimp_signup_subscribe_block_mailchimp_form w drupal_retrieve_form() (linia 809 z /home/edulider/new/includes/form.inc).
  • Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'mailchimp_signup_subscribe_block_mailchimp_form' not found or invalid function name w drupal_retrieve_form() (linia 844 z /home/edulider/new/includes/form.inc).

Celem pierwszej części kampanii społecznej – kontrowersyjnego materiału video oraz informacji prasowej - było uświadomienie skali problemu dzieci opuszczonych lub pozbawionych odpowiedniej opieki. Młodych ludzi, którzy nie widzą sensu ani celu w edukacji oraz nie mają możliwości realizacji własnego potencjału. Edukacyjna Fundacja im. prof. Romana Czerneckiego EFC swoją uwagę kieruje właśnie w tę stronę, chcąc pomóc gimnazjalistom w dostrzeżeniu możliwości lepszego rozwoju własnej przyszłości do czego nakłania w powyższym filmie były stypendysta Michał Maczuga.

www.efc.edu.pl

W teaserowym filmiku, ubrana na biało postać rozdawała uczniom przed szkołą tajemnicze żetony. Te żetony to bilety wstępu do elitarnego Future Club. Miejsca, w którym młodzi ludzie mogą dzielić się wiedzą i uzyskać wsparcie w procesie zdobywania lepszej przyszłości. Projekt Future Club powstał z myślą o programie stypendialnym „Marzenie o Nauce” fundacji EFC i kierowany jest do młodych, zdolnych gimnazjalistów, którzy chcą zmienić swoją przyszłość na lepszą a tym samym może nawet zmienić świat! „Ja wiem, jak wiele z tych dzieci to przyszli wybitni Polacy, może nawet nobliści. O ile się ich nie przegapi, o ile pomoże się ich szkołom, rodzinom, zapewni się bezpieczeństwo kształcenia.” – wyjaśnia Joanna Bochniarz, Prezes Edukacyjnej Fundacji im. prof. Romana Czerneckiego EFC.

www.futureclub.org

Edukacyjna Fundacja im. prof. Romana Czerneckiego EFC to organizacja non profit, której celem jest wyszukiwanie i promowanie zdolnych uczniów, którzy ze względu na trudne warunki materialno-bytowe nie mają odpowiednich możliwości rozwoju swoich naukowych zainteresowań. Jednym z kierunków działalności fundacji jest program stypendialny „Marzenie o Nauce”, na który nabór właśnie się rozpoczął.

Stypendium „Marzenie o Nauce” dedykowane jest zdolnym gimnazjalistom z miejscowości do 5 tys. mieszkańców, pochodzących z rodzin o niskich bądź średnich dochodach, którzy chcą kontynuować edukację licealną w najlepszych szkołach w Polsce. W ramach stypendium, Beneficjenci otrzymają zarówno wsparcie materialne (opłata bursy, wyżywienia, zakup podręczników, pokrycie kosztów ferii i obozów wakacyjnych) jak i merytoryczne w postaci opiekuna – mentora. Tak o celach projektu opowiada Joanna Bochniarz - „Przyszłym licealistom pomagamy w nauce w najlepszych polskich szkołach. Stwarzamy warunki do tego, by rozwijali swe talenty i zawsze mieli możliwość zasięgnięcia rady kogoś, kto doda im sił, pomoże w zrozumieniu różnych życiowych wyzwań.”

Rekrutacja do projektu „Marzenie o Nauce” rozpoczęła się 15 lutego i potrwa do 31 marca 2015 roku. Jak uzyskać stypendium? Pierwszym krokiem jest zapoznanie się z wszystkimi wytycznymi oraz wypełnienie formularza, który znajduje się na: www.efc.edu.pl/pl/ankiety/marzenie-2015.

Jednym z warunków uzyskania stypendium jest zakwalifikowanie się do wskazanego przez Fundację liceum. Fundacja współpracuje obecnie z 23 wyselekcjonowanymi liceami w całej Polsce. Są wśród nich tak uznane placówki jak: Liceum Akademickie w ZS UMK w Toruniu, I Liceum Ogólnokształcące im. S. Staszica w Lublinie, I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Krośnie, czy II Liceum Ogólnokształcące im. Gen. Zamoyskiej i H. Modrzejewskiej w Poznaniu

Każdego roku, dzięki udziałowi w programie „Marzenie o Nauce” wsparcie fundacji uzyskuje około 100 gimnazjalistów.

Zarówno uczniowie, jak i rodzice czy nauczyciele mogą skorzystać z formularza kontaktowego, który znajduje się nawww.futureclub.org/formularz-kontaktowy.