W erze dynamicznych zmian i postępu technologicznego, tradycyjne metody nauczania nie zawsze spełniają oczekiwania współczesnych uczniów i nauczycieli. W odpowiedzi na te wyzwania powstało nauczanie hybrydowe, które harmonijnie łączy najlepsze elementy nauczania stacjonarnego z nowoczesnymi narzędziami cyfrowymi. To innowacyjne podejście do edukacji staje się coraz bardziej powszechne, oferując korzyści, które mogą całkowicie odmienić sposób, w jaki uczymy się i nauczamy. Przyjrzyjmy się głębiej, jak nauczanie hybrydowe przekształca edukację.
blended learning
Lepsza praca, swobodne podróżowanie, korzystanie z dobrodziejstw światowej kultury – to wszystko mamy na wyciągnięcie ręki jeśli biegle władamy językiem angielskim. Co jednak zrobić kiedy brakuje nam motywacji do spędzania wielu godzin z nosem w podręcznikach do nauki? Odpowiedź jest prosta – zapisać się do takiej szkoły, która oferuje coś więcej niż tylko standardowy proces nauki.
Sprzedaż produktów i usług w internecie odbywa się przede wszystkim za pomocą stron internetowych, a także reklam online i działań marketingowych. Nadal niewiele firm wykorzystuje spotkania online czy webinar internetowy. Zapominają o tym, że w sprzedaży bardzo ważny jest kontakt z klientem, który w przypadku wielu firm ogranicza się do wysyłania subskrybentom newslettera czy dodania wpisu na portalu społecznościowym. Często to jednak za mało, jeśli firma chce zdobywać nowych klientów, sprzedawać swoje produkty i pomnażać zyski firmy.
Blended-learning zwany również mix-learningiem i hybryd-learningiem zyskuje współcześnie coraz większą popularność. Czym jest blended-learning? Systemem łączącym klasyczne metody nauczania stacjonarnego z innowacyjnymi sposobami wykorzystywanymi w nauczaniu zdalnym, który znacząco wpływa na wzbogacenie procesu edukacyjnego. Szkolenia mieszane to odpowiedź na społeczną potrzebę ciągłego i nieograniczonego dostępu do informacji i konieczność kształcenia się przez całe życie.
Blended learning jest to forma uczenia się, łącząca w sobie zajęcia tradycyjne (bezpośredni kontakt z prowadzącym) z aktywnościami prowadzonymi zdalnie przy pomocy komputera. W praktyce oznacza to, że w porównaniu do tradycyjnego modelu, uczestnicy biorący udział w kursie wykorzystującym blended learning, mogą spotykać się tylko sporadycznie w celu weryfikacji wiedzy, przyswajanej za pomocą komputera.