Jak spełnić marzenie o studiach na Oxfordzie

myOXperience to konkurs adresowany do uczniów szkół średnich, którzy pragną studiować na najlepszych angielskich uczelniach. Jego celem jest nie tylko spełnienie marzeń i wyłonienie laureatów, którzy odwiedzą uniwersytet Stephena Hawkinga, J.R.R. Tolkiena i Oscara Wilda. myOXperience chce przełamać stereotyp i edukować, że nie trzeba być bogatym, by zdobywać wiedzę na Oxfordzie.

– W TDJ Foundation wierzymy, że inwestycja w edukację i rozwój jest najwyższą wartością dla społeczeństwa. Poprzez program myOXperience szukamy ambitnych, zdolnych, nieprzeciętnych ludzi, którzy pragną poszerzyć swój horyzont edukacyjny. Chcemy wesprzeć i ośmielić marzenia tych, dla których budżet na studia za granicą stanowi realną barierę, a także zwrócić uwagę na znaczenie planowania swojej ścieżki edukacyjnej i rozwojowej – mówi Oliwa Kwiatkowska, prezes TDJ Foundation. 

Konkurs adresowany jest do uczniów szkół średnich w wieku 16-17 lat, znających dobrze język angielski. Laureaci myOXperience wyjadą na pięć dni do Wielkiej Brytanii by wcielić się w role studentów, zamieszkać w jednym z kolegiów wchodzących w skład Uniwersytetu Oxfordzkiego, założonym w 1571 roku przez królową Elżbietę I Jesus College i wziąć udział w wykładach profesorów Oxfordu. Warsztaty poprowadzą także specjaliści z TDJ Foundation i Project Access.

– Chcemy pokazać młodzieży możliwości edukacyjne jakie dają najlepsze zagraniczne uczelnie, przybliżymy uczestnikom proces aplikacji i możliwości pozyskania stypendiów na naukę za granicą. Głęboko wierzymy, że nie zasób portfela, a wiedza i umiejętności są najważniejsze dla zrealizowania swoich marzeń, między innymi o Oxfordzie – mówi Filip Tokarski z Project Access Polska.

Celem konkursu myOXperience jest promowanie wśród Polaków idei studiowania na renomowanych ośrodkach zagranicznych, w szczególności na Oxfordzie, podniesienie poziomu wiedzy na temat wymagań, jakie uczelnia stawia kandydatom oraz zwrócenie uwagi na możliwości uzyskania pomocy finansowej dla najzdolniejszych kandydatów i studentów tej uczelni.

By wygrać pięciodniowy pobyt na najstarszym anglojęzycznym uniwersytecie świata należy pokonać dwa etapy. Pierwszy to złożenie aplikacji w języku angielskim, na którą składa się m.in. opis zainteresowań, osiągnieć oraz poziomu i praktyki w języku angielskim. Termin przyjmowania zgłoszeń mija 16 grudnia 2018 r. Drugi etap to selekcja najciekawszych aplikacji i rozmowy rekrutacyjne z wybranymi kandydatami. Wyniki ogłoszone zostaną 30 stycznia 2019 r. Wyjazd na Oxford zaplanowano w dniach 18-22 marca 2019 r.

Konkurs myOXperience jest wspólną inicjatywą TDJ Foundation i Project Access.

Więcej informacji i formularz zgłoszeniowy: www.myoxperience.pl

 ***

TDJ Foundation inwestuje w edukację i rozwój, umożliwiając dostęp do najlepszych praktyk, wierząc, że jest to najwyższa wartość dla społeczeństwa. Ma bogate doświadczenie we wspieraniu młodzieży w wyjazdach edukacyjnych za granicę – kursach językowych, spotkaniach zapoznawczych oraz rocznej nauce w szkołach w Europie i USA. Więcej informacji: tdj.pl/fundacja oraz facebook.com/fundacjatdj

Project Access to fundacja założona przez polskich studentów Oxfordu i Cambridge. Zajmuje się promocją studiów na najlepszych zagranicznych uczelniach i pomaga uczniom polskich liceów w procesie aplikacji. Twórcy fundacji wierzą, że każdy, niezależnie od sytuacji materialnej, powinien mieć równe możliwości rozwijania swojego talentu. Project Access Polska funkcjonuje w ramach międzynarodowej organizacji Project Access. Więcej informacji: projectaccess.org/team-poland/ oraz facebook.com/ProjectAccessPoland

Kategoria edukacja: