Papierowe karteczki, czy aplikacja do fiszek? Teraz masz wybór!

Papierowe karteczki, czyli fiszki

Papierowe karteczki, czyli fiszki to jedna ze skutecznych metod uczenia nowych słówek. Dlatego pewnie najczęściej kojarzą się z nauką języków obcych i wzbogacaniem słownictwa. Można je wykorzystać nie tylko do szlifowania angielskiego czy niemieckiego, ale także do zapamiętywania materiału z dowolnego przedmiotu.

Na fiszkach zapisuje się definicje, daty, wzory, równania i wiele innych, trudniejszych do przyswojenia informacji. Idąc z duchem czasu, trudno nie zauważyć, że akcesoria papierowe np. mapy i notesy, oraz małe karteczki powoli odchodzą do lamusa. W ich miejsce pojawiła się aplikacja do fiszek, a dokładniej kilka aplikacji do wyboru, do ściągnięcia na smartfon.

Gotowe fiszki do nauki języka

W sklepach znajdziemy duży wybór gotowych papierowych fiszek przeznaczonych do nauki języków obcych. Klasyczne fiszki nie są jednak tanie. Poza tym drukowane karteczki nie zawsze w pełni odpowiadają tym partiom materiału, które są aktualnie przerabiane. Alternatywnym rozwiązaniem jest aplikacja do fiszek na urządzenia mobilne. Nowocześniejsze i bardziej dopasowane do potrzeb oprogramowanie znosi wszelkie dotychczasowe ograniczenia. Wgrywając aplikację na telefon, zawsze pod ręką są materiały do nauki gotowe do wykorzystania w każdej wolnej chwili. W smartfonie można mieć gotowe fiszki do nauki języka angielskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, francuskiego i kilkunastu innych języków obcych. Istnieje również opcja tworzenia własnych wirtualnych karteczek. Nowoczesne fiszki to znaczna pomoc w nauce, która pozwala szybciej poszerzać słownictwo.

Aplikacja do tworzenia fiszek na telefon

Dużym ułatwieniem dla uczących się jest fakt, że wszystkie słowa i zwroty umieszczone w aplikacji do fiszek są powiązane z obrazkami i nagraniami audio. Można więc nie tylko zapamiętać znaczenie słówka i jego pisownię, ale także poznać wymowę. Takiej opcji nie mają tradycyjne karteczki, z których wielu uczniów i studentów uczyło się języków obcych do tej pory. Nowsza forma jest znacznie wygodniejsza i bardziej komfortowa, a także intuicyjna w obsłudze. Tworzenie własnych fiszek w smartfonie jest niezwykle proste, a także twórcze oraz inspirujące i może być świetną zabawą! Do wyboru są oczywiście gotowe, uniwersalne wzory, przyjazne dla osób uczących się języka w szkole, na kursie i do odrabiania zadań domowych.

Jak znaleźć aplikację najlepiej dopasowaną do potrzeb?

Dostępne są aplikacje, które sprawdzą się w trakcie opanowywania materiału ujętego w programie nauczania oraz w czasie intensywnych przygotowywań do testów i egzaminów. Nauczyciele również korzystają z aplikacji do fiszek, szykując materiały dla uczniów. Urozmaicają w ten sposób naukę i przyjemnie zaskakują swoich studentów. Przy wyborze aplikacji dla siebie warto skorzystać z opinii korepetytora i wspólnie ustalić, z której aplikacji korzysta się na kursie. Można też sprawdzić na portalu MobileClick, która aplikacja do fiszek najbardziej odpowiada potrzebom. Najpopularniejsze z nich zostały zaprezentowane w syntetycznej formie.