Jak poradzić sobie w nowym kraju?

Jak poradzić sobie w nowym kraju?

Znajomość języka najczęściej testujemy wyjeżdżając turystycznie za granicą. Wyrażeń potrzebnych do rezerwacji hotelu, zakupu biletu na miejscowe atrakcje czy zamówienia posiłku można nauczyć się na własną rękę. Poza tym trzeba wziąć pod uwagę, że turysta zostawiający pieniądze traktowany będzie z pełną wyrozumiałością i wychwalany nawet za bardzo wątpliwe zdolności językowe.

Zupełnie inaczej przedstawia się sytuacja człowieka, który zdecydował się na pobyt stały w obcym kraju. Nawet, jeśli praca nie wymaga biegłości w miejscowym języku trzeba przejść przez szereg formalności, gdzie nikt nie stosuje taryfy ulgowej. Cudzoziemiec przyjeżdżający do Polski będzie musiał nauczyć się porozumiewania w urzędzie, na poczcie, w banku, w agencji nieruchomości i nie wszędzie spotka się z pomocą w zakresie języka. Kurs języka polskiego dla obcokrajowców to podstawa dla wszystkich, którzy chcą w Polsce uczyć się lub pracować, niezależnie czy będzie to kilka miesięcy czy myślą o Polsce jako miejscu docelowym.

Jak wybrać kurs języka polskiego dla obcokrajowców?

Przede wszystkim powinien byc dopasowany do potrzeb i możliwości uczących się języka. Musi uwzględnić aktualny poziom znajomości języka, a także rozkład zajęć potencjalnego studenta. Bla-blaschool.pl to szkoła językowa, która oferuje wiele kursów przeznaczonych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Każdy przechodzi weryfikację umiejętności językowych, na postawie której kwalifikowany jest na odpowiedni poziom kursu. Bla-blaschool.pl to doświadczeni lektorzy, którzy szczególną wagę przywiązują do ćwiczeń w języku mówionym i nie poprzestają na podręcznikowych testach. Zajęcia dla najmłodszych połączone są z zabawą, dzięki czemu dzieci nie nudzą się i chętnie z nich korzystają. Grupy w bla-blaschool.pl są niewielkie, co pomaga opanować więcej materiału w krótki czasie. 

Jakie są rodzaje kursu języka polskiego dla obcokrajowców?

Bla-blaschool.pl oferuje kursy dla dzieci - uczniów szkół podstawowych. Dzięki temu są one w stanie wyrównać swój poziom do polskich uczniów i bez problemu brać udział w zajęciach lekcyjnych w polskiej szkole publicznej. Specjalne kursy przeznaczone są dla przygotowujących się do egzaminu 8-klasisty, a także dla przyszłych maturzystów. Kurs języka polskiego dla obcokrajowców przygotowuje do pracy i życia codziennego w Polsce. Może być realizowany o różnych porach – w siedzibie szkoły, lub na zewnątrz – w siedzibie zatrudniającej cudzoziemców firmy. We wszystkich przypadkach możliwa jest również nauka on-line.