Praca opiekunki seniora w Niemczech – jak dojechać na miejsce zlecenia?

Praca opiekunki seniora w Niemczech – jak dojechać na miejsce zlecenia

Opieka nad osobami starszymi w Niemczech wiąże się z częstymi podróżami. Najbardziej stresującą jest ta pierwsza, czyli z Polski do Niemiec. Jak najlepiej pokonać odległość pomiędzy domem swoim a podopiecznego? Kto pokrywa koszty transportu i w jakiej wysokości?

Kto płaci za dojazd opiekunki do Niemiec?

Podjęcie się opieki nad niemieckim seniorem oznacza dojazd do naszych zachodnich sąsiadów. Koszt podróży dla wielu osób może być wysoki, dlatego często zadają one pytanie, kto pokrywa ceny biletów. Najczęściej opiekunki podejmujące zatrudnienie przez agencje pośrednictwa, mają zwracane koszty transportu do określonej kwoty – ok. 120-150 euro. Pozwala to im na komfortowy przejazd z Polski do Niemiec z pełnowymiarowym bagażem.

Warto tu jednak zaznaczyć, że nie wszystkie agencje gwarantują swoim pracownikom zwrot kosztów dojazdu. Ofert pracy z tą opcją warto szukać na https://opieka.felizajob.pl/oferty-pracy-dla-opiekunek-osob-starszych/, Falizajob proponuje bowiem zwrot do wysokich kwot, a także pomoc w znalezieniu transportu. Jest to szczególne pomocne, kiedy miejscem zatrudnienia nie jest duże miasto, a miasteczko lub wioska.

Jak dojechać z Polski do Niemiec?

Z Polski do Niemiec dostać można się bardzo łatwo. Opiekunki skorzystać mogą co najmniej z kilku form transportu. Te, które chcą w miejscu zatrudnienia korzystać ze swojego samochodu, mogą zdecydować się na podróż autem. Jej plusem jest duża swoboda w robieniu przystanków, a także komfort i możliwość zabrania dużego bagażu. Nie mniej wygodne jest jednak przejechanie z Polski do Niemiec autobusem. Połączenia oferuje większość firm przewozowych. Autobusy kursują głównie pomiędzy dużymi miastami, a ich plusem jest to, że mają przystanki w centrum. Dzięki temu dojazd z dworca do domu podopiecznego nie stanowi problemu.

Alternatywą dla autobusów są pociągi. Obecnie dostępne są bardzo wygodne i szybkie połączenie z Warszawy czy Poznania. Pozwalają one dostać się przede wszystkim do stolicy Niemiec, jednak poszukać można też połączeń poza Berlin.

W przypadku, gdy podopieczny mieszka poza miastem korzystniejszą opcją może być jednak transport mini busem. Dojeżdża on nawet do najmniejszych miejscowości. Jego plusem jest również fakt, że podjeżdża pod dom podopiecznego. Na podróż mini busem decydują się też opiekunki, których rodzina lub sam podopieczny nie może odebrać z dworca.

Wiele opiekunek zastanawia się też, czy jako środek transportu może wybrać samolot. Przeciwwskazań do tej formy podróży nie ma - jednak, aby agencja pracy zwróciła za bilet, musi się on mieścić w podanych widełkach. Najlepiej więc korzystać z ofert tanich linii lotniczych oraz dokładnie sprawdzać, jaka będzie dopłata do bagażu. Wiele agencji zaznacza również, że transfer z lotniska do miejsca zamieszkania podopiecznego opiekunka musi sobie zorganizować samodzielnie – co może być pewnym utrudnieniem.