Studia zaoczne czyli możliwość połączenia nauki z pracą

studia zaoczne

Organizacja czasu

Studia zaoczne to idealne rozwiązanie dla osób, które z różnych powodów nie mają możliwości uczęszczać na zajęcia w tygodniu. Zjazdy mogą odbywać się co dwa lub co jeden tydzień w weekendy, w zależności od uczelni i wybranego kierunku studiów. Zamiast spędzać codziennie po kilka godzin na uczelni, możemy odwiedzać ją znacznie rzadziej, uczestnicząc w wykładach i ćwiczeniach przez cały dzień. Takie rozwiązanie to świetna organizacja czasu. Zapoznajemy się z taką samą ilością materiału co studenci dzienni, ale korzystamy z bardziej skondensowanego programu. 

Ekonomiczne rozwiązanie

Studia zaoczne są rozwiązaniem ekonomicznym. Przede wszystkim dają one możliwość pracy w tygodniu. Studenci mogą swobodnie pracować nawet na cały etat, gdyż nie koliduje to z godzinami zajęć. Co więcej, studiując w trybie niestacjonarnym musimy pojawiać się na uczelni tylko raz na tydzień lub raz na dwa tygodnie, a to stanowi doskonałe rozwiązanie dla osób, które zamieszkują w mieście położonym z dala od uczelni. Dodatkową oszczędnością może być również brak konieczności wniesienia opłaty rekrutacyjnej, co jest cechą Wyższej Szkoły Ubezpieczeń w Krakowie. Pracując i jednocześnie studiując, uczymy się samodzielności oraz dobrej organizacji czasu. Pracodawcy doskonale zdają sobie z tego sprawę, dlatego wysoko cenią absolwentów studiów zaocznych. 

Cenne znajomości

Studia w trybie niestacjonarnym mogą przynieść więcej korzyści, niż mogłoby się to w pierwszej chwili wydawać. Wielu z obecnych na zajęciach studentów to pracujący już w zawodzie ludzie z dużym doświadczeniem, własną firmą, którzy po prostu potrzebują dokumentu potwierdzającego ukończenie studiów. Kontakt z nimi może się okazać bardzo przydatny w przyszłości. Warto zatem wykorzystywać wszelkie zadania grupowe lub wykonywane ćwiczenia jako okazję do zaprezentowania pozostałym członkom grupy swoich umiejętności i kompetencji. 

Młodzi ludzie marzą o tym, aby jak najszybciej znaleźć pracę swoich marzeń, która gwarantowałaby zadowalające wynagrodzenie. Niestety, obecna sytuacja na rynku sprawia, że uzyskanie zatrudnienia w dobrze prosperującej firmie, gwarantującej wysokie zarobki do łatwych zadań nie należy. Z tej przyczyny warto zadbać o swoje wykształcenie. Przedsiębiorstwa oczekują od swoich pracowników wysokich kompetencji i dużej wiedzy. To jednak nie wszystko. Bardzo istotną kwestią jest również doświadczenie. Aby połączyć naukę z możliwością zdobywania praktyki poprzez pracę, warto zdecydować się na studia zaoczne.

Studia zaoczne dla każdego

Jedną z istotnych zalet studiów zaocznych jest mniejsza liczba studentów przebywających w weekendy na uczelni. Brak tłoku w bufecie czy mniejsza kolejka do dziekanatu to dodatkowy komfort i oszczędność czasu. Brak tłumu i ścisku okazuje się zbawienny również w środkach transportu. Tryb niestacjonarny to doskonałe rozwiązanie dla osób pracujących, młodych rodziców czy osób, które potrzebują jedynie uzyskania odpowiedniego dokumentu, mówiącego o ukończeniu studiów. Często jest on przydatny lub niezbędny w celach zawodowych. 

Rekrutacja na studia może się wydawać skomplikowana zwłaszcza dla osób, które zamierzają studiować po raz pierwszy. Z tej przyczyny Wyższa Szkoła Ubezpieczeń w Krakowie daje do dyspozycji użytkowników specjalny formularz kontaktowy, który działa przez 24 godziny, umożliwiając kandydatom uzyskanie odpowiedzi na wszystkie nurtujące ich pytania.