Jak uczyć się angielskiego?

Każdy język jest przedmiotem ciągłych zmian, ewolucji. Tym samym uczenie się tytułowego angielskiego, powinno być procesem ciągłym i systematycznym. Jak zatem sprawić, aby zdobywanie wiedzy w tej dziedzinie, było efektywne i ciekawe? Poniżej znajdziesz 10 sposobów na to, jak się uczyć angielskiego szybko i skutecznie.

 

1. Jak uczyć się angielskiego? - zacznij mówić!

Dla większości ludzi największym problemem w uczeniu się języka angielskiego, jest przełamanie bariery językowej. Ludzie wstydzą się, że niepoprawnie wymawiane przez nie słowa, skompromitują ich w oczach rozmówców. Pamiętaj, że człowiek najszybciej się uczy angielskiego działając! Dlatego warto zaryzykować i po prostu zacząć mówić!

nauka angielskiego fakty

2. Używaj wielu źródeł wiedzy

Jeżeli uczysz się języka angielskiego na kursie, nie oznacza to, że jedynym źródłem twojej wiedzy powinna być szkoła. W edukacji najskuteczniejsze okazuje się korzystanie z wielu źródeł, metod i narzędzi. Istnieje wiele dróg uczenia się języka angielskiego, także korzystaj z tego!

3. Otocz się językiem angielskim

Rób notatki w trakcie lekcji, stwórz kolekcję anglojęzycznych książek, słuchaj zagranicznych stacji radiowych itp.Im więcej tego typu materiałów wokół ciebie, tym szybciej nauczysz się angielskiego, a nawet zaczniesz myśleć w tym języku.

4.  Ucz się słuchając anglojęzycznych osób

Istnieje spore grono doskonałych nauczycieli, dla których angielski również jest drugim językiem. Jednakże wiele przesłanek wskazuje na to, że uczenie się od anglojęzycznych osób, może przynieść większe korzyści. Jednym z walorów pobierania lekcji u native speakerów, jest używane przez nich naturalnych zwrotów codziennego użytku. Często jest to język, o który ciężko w podręcznikach. Podobnie jest z akcentem, który naśladowany przez uczniów, może sprawić, że używając języka angielskiego, poczują się oni dużo pewniej.

5. Ucz się oglądając anglojęzyczne filmy

To nie tylko zabawa, ale jak pokazują badania – bardzo efektywny sposób uczenia się angielskiego. Najlepsze skutki przynosi oglądanie filmów z angielskimi napisami. Dana czynność znacząco podnosi zasób słów jak i umiejętność odpowiedniego dobierania zwrotów do sytuacji.

 6. Słuchaj angielskiej muzyki

Bardzo skutecznym sposobem na uczenie się angielskiego, jest czytanie słów piosenki w trakcie jej słuchania. Istnieje wiele stron internetowych, na których możesz znaleźć teksty do większości utworów. Idąc tą drogą, usprawnisz jednocześnie swoją umiejętność czytania i słuchania po angielsku.

7. Ucz się angielskiego systematycznie

Obok zabawy językiem, pamiętaj o konieczności tradycyjnego uczenia się słówek i gramatyki. Tylko systematyczność w tych czynnościach, pozwala osiągnąć biegły stopień w posługiwaniu się obcym językiem.

8. Dużo ćwicz i rób testy

Wiele osób wychodzi z założenia, że robienie ćwiczeń i testów jest bezcelowe. Tymczasem dane czynności pozwolą ci określić, twój postęp w uczeniu się języka angielskiego. Będąc świadomym swojego progresu, łatwiej ci będzie się zmobilizować do dalszej nauki.

9. Nagrywaj swoje wypowiedzi

Nikt tak naprawdę nie lubi słuchać swojego głosu, jednak z nagrywaniem jest podobnie jak z testami, są dobrym źródłem informacji zwrotnej.

10. Słuchaj języka angielskiego

Poprzez powyższy postulat, należy rozumieć rozmawianie przez telefon, słuchanie wiadomości, audiobooków i płyt, oczywiście w języku angielskim. Dany sposób różni się od propozycji oglądania filmów, gdyż tutaj nie masz możliwości zobaczenia rozmówcy. Wielu nauczycieli angielskiego twierdzi, że rozmowa przez telefon w obcym języku, jest czymś naprawdę trudnym, a jedynym sposobem nabycia danej umiejętności, jest praktyka.

Znajomość języka angielskiego z cechy charakteryzującej tylko wąskie grono naukowców, przerodziła się w niemalże powszechny obowiązek. Wyżej przedstawione sposoby, pomogą ci przeobrazić tradycyjny żmudny sposób uczenia się, w ciekawe i wszechstronne podejście do zdobywania wiedzy z zakresu języków obcych.