Czerwcowe wydarzenia edukacyjne i kulturalne w Łazienkach Królewskich

Łazienki Królewskie ze względu na swój unikatowy charakter stały się miejscem, gdzie można nie tylko pogłębić swoją wiedzę z zakresu sztuki, filozofii czy teatru, ale również zmniejszyć dystans między tym co odległe, a tym co teraźniejsze. Także w czerwcu moc atrakcji na najwyższym poziomie przygotowano dla odwiedzających Łazienki.

Wydarzenia kulturalne w Łazienkach

Łazienki Królewskie jako ośrodek kultury organizuje wiele wydarzeń przywołujących skojarzenia z dawną myślą i kulturą oświecenia. Jednym z nich jest cykl ,,Artyści w Łazienkach”. W trakcie najbliższego spotkania z kulturą i sztuką, wraz z zaproszonymi gośćmi rozważane będzie pojęcie bycia artystą. Całe wydarzenie nawiązuje do słynnych obiadów czwartkowych. Ponadto w czerwcu można w Łazienkach podziwiać wystawę ,,Metamorfozy. Królewska kolekcja grafiki Stanisława Augusta”. Każda niedziela natomiast to salon poezji, który w czerwcu poświęcony będzie poetkom międzywojnia, a każda środa to spotkanie z rzeźbą klasycyzmu w ramach cyklu ,, Duch i materia. Rzeźba- teoria, praktyka, ikonografia” (tym razem z twórczością Canovy). Poza tym chętni mogą wziąć udział w projekcie ,,Muzealne Łapiduchy 2013” czy ,,Zwiedzanie plenerów Ogrodów Łazienkowskich z koszami pełnymi sztuki".

Edukacyjne zajęcia dla dzieci i dorosłych

Ośrodek Edukacji Muzeum Łazienki Królewskiej poza cyklicznymi ofertami kulturalnymi zaprasza również na ,,lekcje muzealne”. Nastawione są one na kreatywne myślenie upowszechniając przy tym wiedzę na temat oświecenia oraz epoki stanisławowskiej. Ośrodek Edukacji stawia  na ścisłą współpracę z nauczycielami, tak, by uczniowie mogli jak najwięcej skorzystać z takiej oferty edukacyjnej. W Ośrodku prowadzone są również zajęcia dla maluchów w dwóch przedziałach wiekowych 3-5 i 6-10 lat. To szansa na zapoznanie się ze światem sztuki, przestrzenią muzealną, aktualną wystawą. Dla dorosłych  z kolei przygotowano specjalną ofertę warsztatów, wykładów i debat.

Łazienki to miejsce spotkań ludzi twórczych, gdzie odbywają się liczne wydarzenia o charakterze kulturalnym jak i edukacyjnym. Warto wziąć w nich udział dla relaksu, ale również z potrzeby doznań estetycznych oraz dbałości o swój rozwój osobisty.