Nauka języka angielskiego dla dzieci

jak uczyć angielskiego dzieci

Często możemy spotkać się ze zadaniem, że im szybciej zaczniemy się uczyć angielskiego, tym lepsze uzyskamy rezultaty. Właśnie dlatego wielu rodzicom zależy, aby ich dziecko miało kontakt z językiem obcym już w ciągu pierwszych lat swojego życia. W jaki sposób możemy oswoić je z angielskim i pomóc w jego późniejszej nauce?

Angielski jest najczęściej uczonym językiem obcym, również wśród najmłodszych. Dzisiaj jego znajomość postrzegana jest już nie jako dodatkowy atut, ale standard. Z angielskim mamy do czynienia w różnych sytuacjach – od tych zawodowych, na przykład w kontaktach z obcojęzycznymi klientami, poprzez pobyt na wakacjach w innym kraju, a skończywszy na obcowaniu z szeroko pojętą kulturą.

Generalnie, na naukę języka angielskiego nigdy nie jest za późno, co udowadniają takie szkoły www.lincoln.edu.pl/, które w swojej ofercie posiadają również kursy dla osób starszych, ale im prędzej się zacznie, tym lepiej. Osłuchanie z angielskim, szybkie poznawanie słówek i konstrukcji gramatycznych, powoduje, że język „wchodzi w krew”.

Jak uczyć angielskiego dzieci? Wszystko zależy od wieku. Obecnie już w przedszkolach organizowane są zajęcia nauki języka angielskiego, ale możemy zacząć jeszcze wcześniej. Wiele szkół językowych ma takie właśnie oferty – nauka dla kilkulatków, która polega głównie na zabawie z wykorzystaniem angielskich słówek czy piosenek. Maluch w przyjemny dla niego sposób uczy się wtedy języka i przygotowuje do podjęcia zwykłych lekcji angielskiego w szkole.

Oczywiście, także razem z dzieckiem możemy zdobywać nowe kompetencje językowe. Gdy nie znasz angielskiego za dobrze, warto zapisać się na kurs, na przykład do lincoln.edu.pl. Z dzieckiem możemy oglądać bajki po angielsku, czytać angielskie książeczki czy grać w gry komputerowe. Wtedy zdobywanie nowych umiejętności będzie dla niego jeszcze skuteczniejsze.

Podsumowując, angielski dla dzieci to dobry wybór – możemy zacząć od kursów skierowanych już do kilkulatków lub też pomagać maluchowi w nauce w domu, aby już w przedszkolu mógł pochwalić się znajomością wielu słówek.