Czy praca na produkcji w wakacje to dobry wybór dla młodych?

praca na produkcji dla studentów

Wielkimi krokami zbliżają się wakacje. Dla wielu licealistów i studentów to najlepszy moment na zastanowienie się, jak spożytkować ten wolny czas. Część z nich postawi na relaks i zagraniczne wycieczki. Drugą grupę stanowić będą ci, którzy chcą wykorzystać wakacje do zdobycia doświadczenia zawodowego. Od lat popularnością wśród młodych ludzi cieszą się wyjazdy do pracy nad morze, ale ze względu na sporo zalet, coraz więcej z nich decyduje się też na dorabianie w zakładach produkcyjnych.

Bliskość rodziny i przyjaciół

Choć praca na produkcji do najłatwiejszych nie należy, to ma całkiem sporo plusów. Jednym z nich jest lokalizacja. Licealiści i studenci mogą zdecydować się na praktyki lub regularną pracę w pobliskim zakładzie czy przedsiębiorstwie – ze względu na sezon urlopowy, większość z nich przez całe lato prowadzi rekrutację. Dlaczego to korzystniejsze rozwiązanie? Wyjazd nad morze lub do pracy za granicę wiąże się z koniecznością rozłąki z rodziną i przyjaciółmi. Co więcej, generuje to dodatkowe koszty związane, chociażby z opłaceniem noclegów, wyżywieniem, utrzymaniem się na miejscu oraz dojazdami i odwiedzinami w domu. Praca na miejscu ułatwi kontakt z najbliższymi oraz sprzyja relaksowi w wolnych chwilach w otoczeniu znajomych ze szkoły lub uczelni.

Możliwość zdobycia doświadczenia

Produkcja to doskonała okazja do zdobycia pierwszego doświadczenia zawodowego. Kilka miesięcy spędzonych w międzynarodowym przedsiębiorstwie, takim jak www.bridgestone-poznan.pl, może w przyszłości okazać się cennym punktem w CV. Wszystko dlatego, że charakter pracy sprzyja nabywaniu niezwykle pożądanych na rynku pracy kompetencji, np. umiejętności pracy w grupie, zdolności do pracy pod presją czasu, umiejętności zarządzania własnym czasem oraz cierpliwości i samodyscypliny. Nie trzeba dodawać, że praca w tak dużym zespole ułatwia zdobycie cennych kontaktów zawodowych, które w przyszłości mogą ułatwić awans zawodowy.

Atrakcyjne pensje i benefity

Praca na produkcji wiąże się też z korzyściami finansowymi. Oprócz pensji, osoby pracujące w tego typu zakładach mogą liczyć na atrakcyjne dodatki. Ze względu na możliwość wzięcia dodatkowych nadgodzin i system premiowy, przy odrobinie dodatkowego czasu i wzmożonym zaangażowaniu można spodziewać się większej wpłaty na konto. Co więcej, firmy zajmujące się produkcją mogą pochwalić się dbaniem o pracownika nie tylko w aspekcie finansowym. Większość z nich oferuje też liczne benefity, np. w postaci pakietów prywatnej opieki zdrowotnej lub dofinansowania, chociażby na udział w imprezach sportowych. Jak więc widać, korzyści z pracy na produkcji jest całkiem sporo.