Jak wybrać odpowiednią szkołę językową?

nauka języka angielskiego

Ukończenie studiów nie zawsze daje nam pewność, że dostaniemy wymarzoną pracę. Jednak jest coś, co pomoże nam zawalczyć o idealne stanowisko. To oczywiście język angielski, który obecnie może być najlepszą kartą przetargową w staraniu się o pracę. Jak wybrać szkołę językową, by przyswoić potrzebną wiedzę i zdać śpiewającą egzamin Cambridge English?

Po pierwsze: zorientuj się, ile już umiesz

Od tego, jaki jest Twój poziom języka zależy, do jakiej grupy trafisz. Musisz się także zastanowić, czy bardziej potrzebujesz konwersacji czy kompleksowej nauki. Zdarza się, że gramatyka nie sprawia nam żadnego problemu, ale dogadanie się z kimkolwiek już owszem. Zwykle szkoły językowe przeprowadzają teksty kwalifikacyjne, które określą Twój poziom. Pamiętaj o tym, ponieważ jeśli takiego testu nie ma, możesz spodziewać się na zajęciach zbieraniny osób z różnych poziomów, co utrudni Ci naukę.

Metody nauczania

Przeglądając oferty szkół sprawdź, jakimi metodami nauczania się posługują. Jeśli zależy Ci, by nie tylko nauczyć się gramatyki, ale także, a może przede wszystkim konwersacji, wybierz szkołę, która kładzie duży nacisk na mówienie. Dyskusje w grupach i gramatyka podparta funkcjami komunikacyjnymi to coś, co powinno Cię zainteresować. Takie metody oferuje np. szkoła angielskiego w Krakowie - Szkoła Języków Obcych Lincoln: www.lincoln.edu.pl. Przede wszystkim warto zauważyć, że zajęcia w tej szkole prowadzone są wyłącznie w języku angielskim, a dyskusje prowadzone są na różne, aktualne tematy - polityczne, społeczne czy kulturalne. Jeśli interesuje Cię angielski Kraków, szkoła ta będzie dobrym wyborem.

Nauka w grupach

Sprawdź, w jak dużych grupach przeprowadzane są zajęcia. Optymalna liczba kursantów to maksymalnie 12 osób. W przypadku większej ilości, nauczanie może być mało efektywne, ponieważ poziom wiedzy będzie musiał być dostosowany zarówno do najlepszych, jak i najsłabszych osób w grupie. Nie zawsze też mamy pewność, że każdy zdąży się wypowiedzieć na zajęciach. Jeśli wybierzemy mniejszą grupę, do 12 osób, mamy pewność, że lektor poświęci swoją uwagę każdemu.

Certyfikaty szkoły
O jakości danej szkoły zwykle świadczą posiadane przez placówkę certyfikaty. Kursy prowadzone przez szkołę powinny być także zgodne z wytycznymi Rady Europy (Common European Framework of Reference for Languages). Dobre szkoły językowe powinny także umożliwić swoim kursantom przystąpienie do międzynarodowych egzaminów. Jeśli chodzi np. o egzaminy CPE, FCE czy CAE w Krakowie, szkoła Lincoln jest jedną z nielicznych, która posiada uprawnienia do przeprowadzania egzaminów. Takie certyfikaty są niezwykle ważne dla nas, zwłaszcza przy staraniu się o pracę. Uznawane są na całym świecie i dają nam przepustkę do wymarzonej kariery.

Od kiedy istnieje szkoła?
Długość istnienia szkoły również ma znaczenie. Jeśli dana placówka prowadzi kurs angielskiego w Krakowie już od kilkunastu lat, oznacza to, że spełnia swoją rolę i może poszczycić się dużym doświadczeniem. Wiedza i metody wypracowane przez kilkanaście lat przekładają się na efektywne nauczanie. Poza tym taka szkoła zwykle budzi większe zaufanie.