Po jakich studiach najłatwiej znaleźć pracę?

praca po studiach

Wydaje się, że znalezienie dobrej pracy w Polsce jest wyjątkowo trudne. Bez wątpienia wielu młodych ludzi ma problemy ze znalezieniem pracy. Są jednak takie grupy zawodowe, gdzie pracowników szuka się nieustannie, a osoby, które ukończyły kierunkowe studia mogą liczyć na doskonałą pracę i wynagrodzenie na bardzo wysokim poziomie już w pierwszych latach pracy. Warto wspomnieć choć kilka kierunków, po których zatrudnienie jest pewne.

Informatyka

Oczywiście kierunki studiów związane z szeroko pojętą informatyką. Jest to kierunek, który pozwala liczyć na dobrą pracę i wysoką płacę. Wszystkie osoby kończące informatykę na dobrych uczelniach mogą liczyć na pracę. Co ważne jest to kierunek rozwojowy, gdyż współcześnie wszystko opiera się na komputerach i trudno się spodziewać, by w kolejnych latach miało się to zmienić, dlatego absolwenci informatyki zawsze mogą liczyć na dobrze płatną pracę. Warto kończyć informatykę, która będzie miała szczególną specjalizację i zwężony zakres tematyczny zainteresowania.

Ekonometria i metody aktuarialne

Piekielnie trudne studia związane z metodami aktuarialnymi i ekonometrią, to bez wątpienia droga do zawodowego sukcesu. Osoby zajmujące się tymi dziedzinami stają się w każdej firmie osobami ważniejszymi od prezesów. W dużej mierze decydują o finansowym funkcjonowaniu firmy i nakreślają drogi rozwoju, dlatego są kierunkami, które zawsze przynoszą dobrą pracę za duże pieniądze. Niewielka ilość osób, które każdego roku kończą tak trudny kierunek sprawia, że fachowcy są na rynku niezwykle cenieni i szybko znajdują pracę.

Ekonomia i zarządzanie

Ekonomia to dziedzina, która kieruje współczesnym światem i rynkami finansowymi, dlatego jest tak bardzo ważna dla przeciętnego człowieka. Można więc być pewnym, że ekonomia skończona na dobrej uczelni przyniesie szybkie zatrudnienie w stabilnej firmie. Minusem może być duża ilość osób, które kończą każdego roku ten kierunek. Mimo tego dobry ekonomista zawsze może liczyć na zatrudnienie w dobrej, stabilnej firmie. Wybierając ekonomie również warto sięgnąć po jej specjalizację, podobnie jak w zakresie zarządzania czy marketingu, gdzie węższa specjalizacja najczęściej daje szansę na lepszą pracę.

Zarządzanie zasobami ludzkimi

Specjaliści od zarządzania zasobami ludzkimi to osoby, które nie cierpią na brak zainteresowania na rynku pracy. Kierunek taki pozwala liczyć na zatrudnienie w dużych firmach, gdzie można uzyskać wysokie zarobki. Co ważne specjalistów od zarządzania zasobami ludzkimi nadal brakuje i wszyscy absolwenci mogą liczyć na zatrudnienie w tej branży tuż po ukończeniu studiów.

Medycyna

Medycyna to trudny kierunek studiów, jednak każdy student, który przebrnie sześć lat studiów może liczyć na stabilną pracę, która będzie przynosić dobre zarobki. Szczególnie osoby, które studiują poszczególne dziedziny medycyny mogą liczyć na to, że pracę uda się znaleźć bardzo szybko a zatrudnienie będzie również zadowalające na gruncie finansowym, co jest dla przeciętnego człowieka kwestią bardzo ważną.

Więcej o przyszłościowych kierunkach studiów znaleźć można w portalu studiowac.pl