Sławne cytaty Bruce'a Lee motywacją do osiągnięcia sukcesu

Bruce Lee był jednym z największych mistrzów sztuk walki wszechczasów. Co zadziwiające, najsłynniejsze jego myśli, dotyczą w większym stopniu osiągania sukcesów, aniżeli aktywności fizycznej samej w sobie. Wielu mówców (w szczególności zapalonych fanów mistrza), ma nawyk częstego cytowania sławnego wojownika kung fu w swoich przemowach. Zostań jednym z nich i zainspiruj się motywującymi cytatami człowieka legendy!

  • Cytat Bruce’a Lee:

    „Zauważ że najsztywniejsze drzewo łatwo jest złamać, podczas gdy bambus czy brzoza przetrzymają każdy podmuch wiatru pochylając się”

Dążąc do sukcesu, miej otwarty umysł i traktuj zmiany jako naturalną kolej rzeczy. Odmawiając sobie prawa do bycia elastycznym, nie pozostawiasz miejsca na rozwój.

Powiedzmy, że twoja firma została przejęta przez nowe kierownictwo i wprowadza zmiany zgodne z własną polityką. Czy naprawdę będziesz tą sytuację wydział w negatywnym świetle i odmawiał zaadaptowania się do nowej sytuacji? Czy może jednak wolisz zachować swoją pracę? Nie pozwól by twoja uporczywość stanęła na drodze do sukcesu.

 

  • Cytat Bruce’a Lee:

    „Prostota stanowi klucz do błyskotliwości”

Wielokrotnie dowiedziono, że powyższe stwierdzenie jest prawdziwe. Nawet Leonardo da Vinci powiedział kiedyś: „ najprostsze rozwiązanie zazwyczaj jest tym właściwym”.

Czasami ludzie za bardzo skupiają się na swoich problemach, co w efekcie prowadzi do tego, że nie widzą rozwiązań leżących dokładnie przed nimi. Uważaj na pułapkę, w którą wpada tak wiele osób. Nie trać czasu na czcze rozmyślania i przyjmuj najprostsze rozwiązania.

 

  • Cytat Bruce’a Lee: 

    „Jak o sobie myślisz, takim się staniesz”

Jest coś pogodnego i kontemplacyjnego w tym inspirującym cytacie. Kiedykolwiek czujesz się sobą rozczarowany, powtarzaj sobie ten cytat jako mantrę, po cichu raz za razem, koncentrując się na tym, jaką osobą chcesz być naprawdę.

Zamknij oczy i wyobraź sobie, że jesteś pewną siebie, odnoszącą sukcesy, zmotywowaną jednostką. Zobaczysz, że już po pięciu minutach poczujesz się naładowany optymistyczną energią. To właśnie jest moc pozytywnego myślenia. Jakby sam Bruce Lee zatrzymał na tobie swój wzrok i dał ci radę.

Cytaty Bruce’a Lee są na tyle uniwersalne, że każdy może śmiało się do nich zastosować. Czy to w pracy, czy w życiu osobistym, dadzą ci one inspirację, motywację do działania i odnoszenia sukcesów w życiu. Jedyne co musisz zrobić to zacząć je stosować w praktyce.