Życzenia na Dzień Nauczyciela

Zajęcia na lekcji w szkole

W trakcie trwania roku szkolnego jest wiele okazji, by złożyć nauczycielom życzenia. Wspólna wieczerza wigilijna organizowana w klasie, imieniny, zakończenie roku szkolnego, a przede wszystkim Dzień Nauczyciela. 14 października każdego roku, w państwowe święto oświaty oraz szkolnictwa wyższego świętują wszyscy nauczyciele w Polsce. Czego życzyć nauczycielowi w tym dniu, jakimi słowami można urozmaicić życzenia zdrowia, szczęścia i pomyślności?

W Internecie można znaleźć wiersze i cytaty na różne okazje, zarówno inspirujące cytaty dla nauczycieli jak i życzenia, które można złożyć pedagogom w dniu ich święta. Jedne z nich są poważne, inne wesołe, część przybiera formę rymowaną, inne nie, krótkie i długie. O to niektóre z nich:

 

 

 


Klasyczne

W jednym z ważniejszych dni w całym roku szkolnym, Dniu Nauczyciela, chcielibyśmy złożyć najserdeczniejsze życzenia wszystkim nauczycielom. Dużo zdrowia, cierpliwości, wytrwałości, wielu sukcesów zawodowych oraz zadowolenia z uczniów!

Z okazji Dnia Nauczyciela składam serdeczne życzenia wielu sukcesów zawodowych, spełnienia obranego celu oraz tego, aby podejmowany trud był źródłem satysfakcji i społecznego uznania

Z okazji tego święta, życzę całemu Gronu Pedagogicznemu dużo zdrowia, energii i wytrwałości, byście mogli w pełni realizować swoje plany życiowe i zawodowe


Pełne patetyzmu

Czcigodny Panie, któryś całe życie swoje poświęcił dla dobra młodzieży, Któż Ci te trudy zapłaci sowicie, godne poświęceń zasługi odmierzy? Więc w dzień Twego Święta, przyjmij skromne dary i zapewnienia, że Twojej ofiary nigdy z pamięci nam czas nie wymaże! Więc dziś Ci życzymy spełnienia marzeń, byśmy naprawdę my. Twoi uczniowie, stali się godni Ciebie - choć w połowie! Dla wszystkich nauczycieli najlepsze, najserdeczniejsze, najcieplejsze życzenia zdrowia, wyrozumiałości oraz cierpliwości.

Dziękujemy za wszystkie starania, które wkładacie w nasze wychowanie i edukację.
Wierzymy, ze Wasz wysiłek uczyni z nas ludzi mądrych i szlachetnych.
Dziękujemy za codzienne, niezwykle trudne i mozolne budowanie naszych wnętrz.
Zdajemy sobie sprawę, że na efekty naszej pracy trzeba będzie czekać długo i cierpliwie, ale przyjdzie czas, kiedy stanie się ona widoczna. Dlatego jeszcze raz za wszystko dziękujemy i składamy najserdeczniejsze życzenia!


Z sentencją w tle

,,Najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem jaki można dać dziecku - jest wykształcenie”. W podzięce za trud włożony w Naszą edukację, samych radości i sukcesów życzy klasa

,,Wykształcenie to dobro,
którego nic nie jest w stanie nas pozbawić”.
W podziękowaniu, za trudną prace
i wskazanie właściwej drogi
życzymy dużo wytrwałości, sukcesów zawodowych
jak również uśmiechu każdego dnia...

"Kto zdobytą wiedzę pielęgnuje, a nową bez ustanku zdobywa, ten może być nauczycielem...." Wszystkiego co najlepsze z okazji święta przesyła ..

,,Dobry nauczyciel, jak aforysta,
nie poniża i nie krzyczy,
a zapraszając do refleksji
nie traci poczucia realizmu i optymizmu...”
Wszystkiego dobrego w Dniu Nauczyciela życzy...


Jak bukiet kwiatów

Każdemu uczniowi radość się udziela, gdy zbliża się Dzień Nauczyciela. Z okazji tego zaszczytnego Święta niech każda buzia będzie uśmiechnięta.
Wszyscy nasi kochani nauczyciele, dla swoich uczniów cierpliwości mają wiele. Za naukę, za trud jaki jest wkładany przeogromny bukiet życzeń składamy.
Życzenia szczere, prawdziwe z uczniowskich serc płynące
jak świeże kwiaty pachnące, kwitnące na polskiej łące.

Rzekę pięknych kwiatów znamy,
tulipanów, róż i bzów.
Dla nauczycieli mamy,
Najpiękniejszy bukiet słów.


Z przymrużeniem oka

Życzymy wam wszystkiego najlepszego i zdrowia dużego. Byście uczyli długie lata i lubili każdego małolata. My was lubimy, przyjaźnią dążymy i wielkiego szczęścia życzymy. Gdy w szkole przebywacie jest tak jak znacie.

Szanowny nasz Panie Profesorze!
Obserwujemy jak nad nami Pan orze
Jak Pan daje nam serca wiele
Jak tajemne wiedze do stóp naszych Pan ściele.

Za tyle trudu, przyjm nasze życzenia
Niech ta nauka, którą już każdy z nas docenia
Da Ci wiele radości! A od nas Panie Profesorze
Miej pociech wiele o każdej życia porze!

Z okazji Dnia Nauczyciela, życzę Wam abyście lag nie stawiali, byście się opamiętali i uczniów nie denerwowali. Wszystkiego najlepszego.

Oryginalne życzenia wypowiadane z uśmiechem na twarzy, wzbogacone symbolicznym kwiatem będą wspaniałym wyrazem podziękowania nauczycielowi za jego pracę w dniu ich święta. Warto nauczyć się jednego wybranych życzeń na pamięć, gdyż trud włożony w przygotowania na pewno zostanie doceniony.