Świat nauki i biznesu na targach Technicon - Innowacje

6. Targi Techniki Przemysłowej, Nauki i Innowacji TECHNICON - INNOWACJE odbędą się w dniach 13-14 października w Gdańsku. Celem imprezy jest promowanie współpracy między światem nauki, biznesu i przemysłu, promocja wynalazców, ośrodków naukowo-badawczych, instytutów i firm zainteresowanych postępem technologicznym.

 

"Na targach prezentujemy wykłady i seminaria na temat możliwości zdobycia funduszy na rozwiązania innowacyjne - powiedziała PAP Beata Wójcikiewicz, manager projektu TECHNICON-INNOWACJE. - W tym roku odbędą się szkolenia z funduszy kapitałowych. Eksperci z Urzędu Patentowego będą zaś mówić o tym jak chronić wynalazki."

Dwa główne parki przemysłowe Pomorza: Pomorski Park Naukowo-Technologiczny i Gdański Park Naukowo-Technologiczny zaprezentują na Targach swoją wystawę pod nazwą EduPark, skierowaną dla dzieci i młodzieży.

Zwiedzający będą mieli okazję obejrzeć stoiska firm innowacyjnych, uczelni i instytutów z całej Polski oraz przekonać się, jakie produkty wygrają targowe konkursy: Mercurius Gedanensis i Innowacje.

Na Targach zostaną zaprezentowane wynalazki m.in. z dziedziny ochrony środowiska; ekologii; mechatroniki i inżynierii ogólnej; radia, telewizji, telekomunikacji i fotografiki; przemysłu samochodowego; przemysłu chemicznego, włókienniczego i odzieżowego; medycyny i biotechnologii.

"Wśród wynalazków zgłoszonych do konkursów mamy już m.in. elektroniczną rękawicę bezprzewodową, która ma zastąpić mysz komputerową; samolot ultralekki nowej generacji i łódź regatową" - wymienia Wójcikiewicz.

Honorowy patronat nad Targami sprawują: minister nauki i szkolnictwa wyższego oraz minister gospodarki.

Targi będą otwarte dla zwiedzających od godz. 10.00 do 17.00.

 

Pap Nauka w Polsce

Edulider.pl