Praca zdalna wydaje się być rajem dla zatrudnionych, po pozwala pracować kiedy się chce i gdzie się chce. Któż nie chciałby w piękne, słoneczne popołudnie pracować na tarasie swojego własnego domu popijając świeżo zaparzoną kawę? Czy jednak aby na pewno e-praca ma same zalety? Jak sprawa wygląda z perspektywy pracodawcy, a jak z punktu widzenia pracownika? Zapraszamy do lektury naszego artykułu, w którym rozważymy najważniejsze wady i zalety pracy zdalnej.
zarządzanie sobą
Temat NLP czyli neurolingwistycznego programowania w ostatnim czasie znacznie zyskał na popularności. W Internecie można znaleźć setki ogłoszeń szkoleń w tym zakresie, które mają na celu naukę skutecznej komunikacji. Mimo, iż jest to nowa dziedzina wiedzy to należy do rzędu tych najszybciej rozwijających się. Dziś techniki NLP znajdują zastosowanie w marketingu, biznesie, coachingu, sporcie oraz wielu innych dziedzinach ludzkiej działalności.
Inwestycja w siebie jest zdecydowanie najbardziej dochodowym biznesem w życiu człowieka. To gwarancja przyszłych korzyści zarówno na gruncie osobistym, jak i zawodowym. O tym, jakie kroki warto podjąć, by stać się osobą bardziej kreatywną, przeczytacie w tym artykule. Można robić naprawdę niesamowite rzeczy ze swoim życiem. Trzeba tylko chcieć.
Fernando Gómez-Pinilla, profesor neurochirurgii i fizjologii nauki UCLA w Kalifornii, który całe lata spędził na analizie wpływu żywności, ćwiczeń i snu na mózg stwierdził, że wszystkie te trzy czynniki są w stanie wpłynąć na zdrowie naszego mózgu i czynności umysłowe. Odkrycie to otwiera nowe, fascynujące możliwości. Zmiany w diecie mogą bowiem zwiększyć zdolności poznawcze, chroniąc mózg przed uszkodzeniem oraz przeciwdziałając skutkom starzenia się.
Każdy z absolwentów szkoły średniej, który myśli o dalszej edukacji zadaje sobie wiele pytań. Jaką szkołę wyższą wybrać, jaki kierunek studiów, w jakim trybie studiować. Bardzo ważne jest również zastanowienie się nad tym jak w sposób efektywny wykorzystać czas nauki.
W czasach szybkiego tempa życia i pogoni za karierą coraz więcej osób zapomina o relacjach z innymi i swoich prawdziwych potrzebach, tym, co tak naprawdę czyni go szczęśliwym. Z pomocą może przyjść trening interpersonalny.
Regularne czytanie newsów na portalach plotkarskich czy bezmyślne przeglądanie Facebooka nie sprawią, że staniesz się mądrzejszy. Do tego potrzeba wysiłku i zaangażowania w wypracowanie sobie zwyczajów, które pozwolą wzbogacić umysł. Poniżej znajdziesz listę 15 nawyków, które pomogą Ci zbliżyć się do tego celu.
Pierwszy miesiąc Nowego Roku kalendarzowego to dla wielu z nas okres planowania i wyznaczania sobie celów na najbliższe 365 dni. Jak w tym roku podejść do noworocznych postanowień, by początek 2018 roku nie rozpocząć od moralnego kaca? O 4 prostych zasadach, które skrupulatnie przestrzegane prowadzą do sukcesu, piszemy poniżej.
Jeśli śmiejesz się z otrzymanego smsa podczas ważnego spotkania, z całą pewnością inni będą patrzeć na to krzywym okiem. Z drugiej strony, jeśli złościsz się na kierowcę, który blokuje ci pas ruchu, wyglądasz równie niepoważnie, tym bardziej że złość zaburza zdrową ocenę sytuacji. Jak kontrolować swoje emocje? Poniżej przedstawiamy 5 sprawdzonych sposobów.
Zdobywanie wiedzy to podstawa rozwoju, dlatego tak często podkreśla się jej znaczenie. Wiedza sama w sobie jest jednak martwa jeśli nie jest nieustannie wzbogacana i konfrontowana z nowymi doświadczeniami. W świetle badań tworzenie licznych połączeń między tym co znane, a tym co nowe to sposób na zwiększenie kreatywności i wzrost poziomu inteligencji.
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- następna ›
- ostatnia »