Kamila Rowińska i Kobieta Niezależna – show czy szkolenie? Sukces w młodym wieku.

Kamila Rowińska sukces w młodym wieku 35 lat - opinia ze szkolenia

9 Maja w Hotelu Hilton London Metropole odbyło się flagowe szkolenie Kamili Rowińskiej, mówcy i coacha motywacyjnego. Kamila Rowińska, która we wrześniu skończy 35 lat osiągnęła wyjątkowe sukcesy w życiu zawodowym i niezależność finansową w bardzo młodym wieku.

Działania Kamili Rowińskiej śledzę już od paru lat, a dokładniej od czasu kiedy po raz pierwszy opublikowaliśmy artykuł na jej temat na łamach naszego portalu. Od tego czasu napisała dwie nowe książki i zdobyła opinię jednego z najlepszych coachów w Polsce. Jak się pewnie domyślacie nie poprzestaje na tym.  Jeszcze w tym roku będzie ją można spotkać w Brukseli, gdzie planuje się przeprowadzić z rodziną. Kamila to wulkan energii!

W związku z tym, że miałam przyjemność brać udział w szkoleniu ,,Kobieta niezależna” na żywo, poniżej prezentuję relację z tego wydarzenia.  Myślę, że ona pozwoli Ci zrozumieć sens tego szkolenia i odpowiedzieć na najważniejsze pytania: czy warto się  na nie wybrać i co najważniejsze, czy jest ono dla Ciebie.

Kobieta Niezależna – strona organizacyjna

Fakt, że event odbył się w Hilton London Metropole sprawił, że wydarzenie to miało wyjątkowo elegancką oprawę. Na szkolenie przybyło ponad 140 pań i kilku mężczyzn w różnym wieku. Sama sala okazała się jednak mniej komfortowa dla tak wielu osób. Siedzenia były usytuowane bardzo blisko siebie i czasami można było ,,poczuć łokieć innej koleżanki” na własnym ramieniu. Szkolenie miało dość długi wstęp i sporo czasu w mojej opinii uciekło na tłumaczenie zasad i reguł, czyli: nie spoźniasz się, a jak się spoźnisz to płacisz na akcje charytatywną i tym podobne. Myślę, że podobny rezultat można było uzyskać w 15 minut. Spotkanie trwało planowo od 10.00 do 18.30. Sama prezentacja slajdów była dość standardowa, natomiast wykonywanie zadań w zeszycie ćwiczeń rozłożone w czasie i bardzo przydatne.

Wartość merytoryczna szkolenia i jego przebieg

Szkolenie podzielone było na następujące moduły: przekonania i opinie na temat sukcesu, zawód marzeń, aktualna sytuacja finansowa, zarządzanie budżetem domowym, czasem i kompetencjami.

Mi osobiście utkwił w pamięci słynny samokoncept, czyli to jak siebie widzimy i co pozwala nam  osiągać coraz bardziej spektakularne sukcesy, a także fakt, że najprawdopodobniej każda kobieta sukcesu tworzy afirmacje. Jeśli każda, to ja zaczynam już dzisiaj! ,,Pudełko komfortu” było innym ciekawym pojęciem, które pojawiło się w trakcie szkolenia. W czasie spotkania kobiety miały okazje ćwiczyć wychodzenie ze swojej strefy komfortu, przykładowo zabierając głos podczas dyskusji, tańcząc lub...robiąc pompki! Podczas szkolenia Rowińska przytaczała bardzo dużo przykładów ze  swojego życia osobistego, życia swojej rodziny oraz wcześniejszych etapów  kariery.  Odniosłam wrażenie, że jeśli ktoś przeczytał książki i wywiady Rowińskiej w Internecie to większość szkolenia była powtórką materiału. Jednak jeśli Ty chcesz sobie te wiadomości utrwalić – jak to określiła sama Kamila:  ,,uklepać” to szkolenie to na pewno Ci się przyda. W procesie zmiany potrzebna jest bowiem nie tylko wiedza, ale również jej utrwalenie oraz praktyka.

Choć brak klimatyzacji można było jeszcze jakoś znieść,  to fakt, że kilkakrotnie w trakcie zajęć w grupie nie słyszałam co ich inne uczestniczki miały do powiedzenia sprawił, że w pewnym momencie miałam ochotę opuścić szkolenie.  Wiem również, że mnie także nie specjalnie słyszano.  Ponad 140 osób w niedużej sali, prezentowało swoje mocne strony w grupach, wykonując naprzemiennie owacje.  Część gratulacyjna i owacje całkowicie owładnęły kobietami, które postawiły sobie za główny cel zdobycie nagrody, którym potem okazało się kolejne szkolenie z asertywności. I choć rozumiem, że fanfary i dzikie okrzyki są pewnym sposobem celebracji, to jednak miałam wrażenie, że znacznie przyćmiły one część merytoryczną zadania.

Pod koniec warsztatów odbyła najważniejsza część spotkania dotycząca finansów i tutaj pojawił się kryzys.  Fakt, że ta część szkolenia została zaprezentowana o 5-tej po południu, a więc na sam koniec  i to głównie z perspektywy  par i małżeństw sprawił, że wyraźnie widać i czuć było zmęczenie uczestników, a z opinii moich sąsiadek wywnioskowałam, że nie do końca wiedziały, jak teoria ma się do praktyki . Na szczęście o tej porze aktywność fotografów i kamerzystów spadła i można było poczuć się w rozmytym makijażu nieco swobodniej! A zadanie z finansów odrobiłam w domu i teraz metodę zarządzania pieniędzmi T. Harva Ekera mam w jednym palcu!

Umiejętności prezentacyjne cocha

Kamila Rowińska to niesamowity coach. Tak, jak wcześniej wspomniałam, na szkoleniu nie zabrakło prawdziwych historii z jej życia. Pokazują one w jednoznaczny sposób, że Kamila osiągnęła swój sukces, dzięki własnej determinacji, uporowi i kształceniu kluczowych umiejętności  już w bardzo młodym wieku. Można powiedzieć, że Kamila Rowińska niemalże do perfekcji opanowała umiejętność autoprezentacji. Zawsze elegancka, uśmiechnięta i szalenie kobieca jest wzorem do naśladowania dla wielu kobiet. Pełna ekspresji i jednocześnie wyjątkowo ciepła zaprezentowała się uczestnikom szkolenia jako dobry mówca.

Książki Rowińskiej w tym sztandarowe: ,,Kobieta niezależna” i ,,Buduj swoje życie odpowiedzialnie i zuchwale” można było nabyć na szkoleniu, w wyznaczonym czasie, za niebagatela 20 funtów! Przyznam, że cena była zaskakująca biorąc pod uwagę fakt, że te same książki można zamówić za połowę ceny w Internecie, a ebooka jeszcze taniej i przeczytać z każdego miejsca na ziemi.

 

Podsumowanie szkolenia Kobieta Niezależna

Podsumowując, to co szczególnie zwróciło moją uwagę i i pań, z którymi rozmawiałam, to fakt, że szkolenie było bardzo energetyczne, chwilami wręcz ekstatyczne jak show ( wyobraźcie sobie jak połowa zahipnotyzowanej sali rzuca się na gigantyczną obniżkę ceny następnego szkolenia i hucznie wybiega żeby tylko znaleźć się w gronie 20-stu wybrańców). Odtwarzanie pomiędzy kolejnymi częściami przemówienia Rowińskiej muzyki Tiny Turner oraz Madonny okazało się być trafionym pomysłem. A to dlatego, że nic tak nie ucieszyło uczestniczek szkolenia jak poruszanie się w rytm muzyki między poszczególnymi modułami warsztatu. Muszę dodać, że poziom ekscytacji w powietrzu wyjątkowo mnie zaskoczył, a nawet sama świetnie bawiłam się przy muzyce!

Jeśli stawiasz pierwsze kroki na swojej ścieżce rozwoju zawodowego, potrzebujesz drugiej kobiety, która otworzy Ci oczy na to, że możesz nauczyć się zarządzać pieniędzmi i inwestować, a Twoja wolność finansowa nie zależy od Twojego męża ani wieku to jest to szkolenie dla Ciebie. 

Jeśli jednak potrafisz już wyliczyć swoje mocne strony, oszczędzasz więcej niż wydajesz, masz podstawowe doświadczenie w inwestowaniu, wiesz co to są afirmacje (no i oczywiście stosujesz je w praktyce od lat!), a w dodatku niespecjalnie zależy Ci na byciu w obiektywnie kamery przez cały dzień, to szkolenie to może okazać się niedopasowane do Twoich potrzeb.

Tak czy inaczej możesz liczyć na dobrą zabawę oraz na to, że ze szkolenia wyjdziesz w dobrym nastroju!

Relacje ze szkolenia dla Edulider.pl przygotowała: P Kryniewska