Jak kultywować samomotywację?

Czy zawsze zostawiasz sprawy na ostatnią chwilę, gdyż nie masz ochoty zmierzyć się z nimi wcześniej? Jeżeli twoja odpowiedź brzmi tak, to znalazłeś się we właściwym miejscu. Poniżej  znajdziesz 6 sposobów na podniesienie poziomu samomotywacji.

Jeżeli chcesz odnieść sukces w życiu, potrzebujesz wysokiego poziomu samomotywacji. Nie ma znaczenia czy pracujesz dla kogoś, czy prowadzisz własny biznes, samomotywacja jest potrzebna, by podążać do przodu.

         prostych rad, czyli ...

jak kultywować samomotywację?

 

  • Czytaj książki o tematyce motywacyjnej. To najprostsza z rad. Autorzy takich książek to w większości autorytety w dziedzinie szkoleń, coachingu i motywacji, tak więc warto poznać ich punkt widzenia. Tak samo wartościowe okazują się cytaty słynnych ludzi sukcesu, np: cytaty Bruce'a Lee.

 

  • Rób błędy. Wszyscy je popełniamy. Nie pozwól by potknięcia wpłynęły na twoje plany i przekonania. Ludzie sukcesu zrobili wystarczająco dużo błędów, by teraz cieszyć się swoimi osiągnięciami.

 

  • Nie bój się zmian. W dzisiejszych czasach większość ludzi żyje na pełnych obrotach, by podążać za zmianami. Ci, którzy zmianom mówią nie, pozostają w tyle.

 

  • Opuść swoją strefę komfortu. Daj sobie szansę by zrobić coś innego, zaskocz siebie i innych. Czasami warto zmienić reakcję do danej sytuacji by zobaczyć różnicę w zachowaniu innych i pozbyć się hamujących uprzedzeń.

 

  • Zakończ projekt, który zacząłeś jakiś czas temu. Nie zostawiaj spraw niedokończonych. Piętrzące się projekty jedynie uprzykrzają życie i wprowadzają chaos, osłabiając motywację.

 

  • Choś może wydawać się to kontrowersyjne ... postaraj trzymać się z daleka od negatywnie myślących ludzi. Słynne powiedzenie kto z kim przestaje takim się staje jest tu jak najbardziej uzasadnione. Tylko wysoko zmotywowani, optymistycznie patrzący na świat ludzie, podzielą się tobą energią do zmian i działania.

 

  • Przyjrzyj się temu jak wykonujesz zadania i czy robisz je na czas -  znajdź czynniki, które wpływają na twoją motywację do działania i samodyscyplinę lub brak motywacji, a tym samym odkładanie rzeczy na później.

 

Nawyk Samodyscypliny jest ważny! Oglądnij poniższe prezentacje, żeby dowiedzieć się więcej o zwlaczaniu prokrastynacji - odkładaniu rzeczy na później! Czego się obawiamy, jakie są źródła zmniejszonej samodyscypliny?

 

 

Objerzyj praktyczne wskazówki jak zwiększyć motywacje i przestać odkładać rzeczy na póżniej. Czy znasz narzędzie odwrotnej psychologii?

 

 

Czy wiesz czym jest praca w przepływie? czego jeszcze nie wiesz o odkładaniu rzeczy na później? Na podstawie książki ,,Nawyk Samodyscypliny - Neil Fiore.