Jak komunikować się z menadżerem?

×

Komunikat o błędzie

  • Notice: Undefined index: mailchimp_signup_subscribe_block_mailchimp_form w drupal_retrieve_form() (linia 809 z /home/edulider/new/includes/form.inc).
  • Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'mailchimp_signup_subscribe_block_mailchimp_form' not found or invalid function name w drupal_retrieve_form() (linia 844 z /home/edulider/new/includes/form.inc).

Czy twoja posada wymaga stałego kontaktu z menadżerem?  Czy często znajdujesz się w sytuacji, w której różnica zdań powoduje frustrację i spadek motywacji? Konflikty w miejscu pracy bywają najczęściej rezultatem błędów w komunikacji.  W tym artykule odnajdziesz wskazówki na polepszenie relacji z menadżerem.

Zazwyczaj wiedza i doświadczenie są bardzo istotne w pracy, jednakże nie są to jedyne determinanty zawodowego sukcesu. Powodzenie w pracy bywa zależne od  relacji z innymi, przez co sposób komunikacji bywa kartą przetargową twojego awansu.

Zwróć uwagę na cztery obszary komunikacji z menadżerem:

 

1.       Zaufanie. Jest to fundament poprawnej komunikacji. Jeżeli obiecujesz, że wywiążesz się z polecenia, zrób wszystko, aby dotrzymać słowa. Jeżeli czujesz, że możesz zadaniu nie podołać, nie obiecuj!

2.       Krytyka. Nie obawiaj się krytyki i staraj się popatrzeć na siebie z dystansu. Jeżeli menedżer krytykuje twoje dokonania, pozwól mu się wypowiedzieć, odpowiadając na krytykę z respektem. Jednocześnie pamiętaj, że masz prawo do krytyki, wyrażonej w sposób konstruktywny.

3.       Osobowość, a  czasami zderzenie osobowości. Nawet jeśli nie możesz dojść do porozumienia ze swoim menadżerem, powinieneś respektować jego opinie. Pamiętaj by skoncentrować się na kwestiach związanych z pracą, a własne przemyślenia zostawiać na czas po pracy. Bądź profesjonalistą - nie pozwól osobistym zmartwieniom lub uprzedzeniom, przejąć kontroli nad twoim działaniem i produktywnością.

4.       Komunikacja niewerbalna. Ważne jest nie tylko to, co mówisz, ale jak to wyrażasz. Intensywność wypowiedzi, ton głosu i emocje, nieodłącznie towarzyszą procesowi komunikacji. Dbając o mowę ciała, postaraj się przetransferować burzliwy związek z menadżerem, na bardziej partnerski.

Podsumowując, efektywna komunikacja z szefem nie musi być utrapieniem, a jedynie wyzwaniem. Praca stanowi istotną część naszego dnia, warto zatem zadbać o relacje w tak ważnym miejscu. Ucz się zauważać słowa i język ciała, by usprawnić komunikację z własnym szefem.